Naujienų srautas

Verslas2020.05.12 22:54

Iškritęs sniegas kelia nerimą ūkininkams – rudenį gali laukti mažesnis derlius

Iš pirmadienio į antradienio naktį iškritęs sniegas tūkstančius vartotojų buvo palikęs be elektros, gelbėtojams teko šalinti šlapio sniego neatlaikiusius medžius. Ūkininkai nuogąstauja, kad sniegas išguldė rapsų laukus, sodininkai nerimauja, ar sniegas nepakenks jau išlindusiems daigams bei pražydusiems vaismedžiams. ***

Gegužės viduryje iškritęs sniegas ankstyvą rytą privertė vėl garažuose ieškoti sniego kastuvų, traukti ilgesnius batus ar prisiminti žiemos pramogas.

Panorama. Premjeras atsiskaito už Vyriausybės metus: jo ir opozicijos nuomonės apie gyvenimo kokybę išsiskiria (su vertimu į gestų k.)

Kai kuriose vietose aplink Kauną sniego iškrito apie dešimt centimetrų. Tai pirmas kartas šį sezoną kai buvo galima nulipdyti beveik žmogaus ūgio sniego senį. Vieniems džiaugiantis sniego seniais ir sniegu socialiniuose tinkluose, kitiems – nerimas.

Kaunietis Virginijus nuo ankstaus ryto su šluota purtė sniegą nuo šakų.

„Kažkiek papurtyti ir padėti medeliams, kad nenulaužtų šakų“, – sako jis.

Kai kurių medžių šakos sniego kiekio neatlaikė ir nulūžo. Sodininkai nerimauja, kad per patį žydėjimą iškritęs sniegas pakenks vaismedžių derliui, jau išlindusiems daigus.

Vėjas ir šlapias sniegas užkritęs ant elektros laidų be elektros ryte buvo palikęs 10 tūkstančių vartotojų. Daugiausia gedimų registruota Kauno, Vilkaviškio, Marijampolės rajonuose.

„Gavome pranešimą, kad pavojingai nuvirtęs medis ir pakibęs ant elektros laidų, nuvažiavusios pajėgos įvertino situaciją, buvo uždarytas kelias, atjungti laidai ir bokštelio pagalba ugniagesiai supjaustė medį“, – pasakoja operacijų vadovas Erikas Baltrimavičius.

Medžius teko šalinti ne tik nuo elektros laidų. Buvo ir medžiais užtvertų kelių, ir medžių užvirtusių ant automobilių.

Anot klimatologų, gegužės mėnesio sniegas nėra retas reiškinys. Paskutinį kartą gegužę snigo prieš trejus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi