Verslas

2020.05.12 13:06

Narkevičius: siūloma palengvinti skrydžių tvarką – nebereikėtų ministrų leidimų

Vyriausybė trečiadienį planuoja atlaisvinti skrydžių tvirtinimo tvarką – tam nebereikėtų užsienio ir susisiekimo reikalų ministrų leidimų, o pakaktų Lietuvos transporto saugos administracijos leidimo, pranešė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Dar labiau bus švelninamos sąlygos, planuojama atsisakyti užsienio reikalų ministro teikimo ir susisiekimo ministro pavedimo Lietuvos transporto saugos administracijai leisti vieną ar kitą skrydį, kitaip kalbant, grįšime prie įprastinės tvarkos, kai skrydžiams leidimus suteiks LTSA“, – antradienį žurnalistams Seime sakė J. Narkevičius.

J. Narkevičius sakė, kad toks palengvinimas planuojamas nuo gegužės 15 dienos, nors data gali keistis.

Ministras taip pat teigė, kad oro uostų nuostoliai dėl karantino per tris mėnesius sieks 70 mln. eurų, o prie įprasto keleivių aptarnavimo skaičiaus oro uostai grįžtų tik 2023 metais.

„Pagal mūsų skaičiavimus, oro uostai, „Oro navigacija“ turi didžiausius nuostolius, tie nuostoliai, jei kalbėsime apie trijų mėnesių laikotarpį karantinavimosi, sieks apie 70 mln. eurų. Normaliu būdu pasiekti 2019 metų keleivių aptarnavimo kiekį, o jis sudarė apie 5 mln., mes galėsime tik 2023 metais“, – sakė J. Narkevičius.

„Šiais metais, keleivių kiekis, planuojama, bus 2,3 mln., tai yra daugiau nei per pusę sumažės, kitais metais – iki 3 milijonų“, – teigė ministras.

Skrydžiai į Lietuvą buvo nutraukti dėl koronaviruso grėsmės. Vokietijos oro bendrovė „Lufthansa“ nuo gegužės 13 dienos atnaujina reguliarius skrydžius iš Vilniaus į Frankfurtą.