Verslas

2015.10.26 19:41

Rusijai – dar viena bloga naujiena

DELFI.lt 2015.10.26 19:41

Rusijoje oficialus nedarbo lygis per metus išaugo 15 proc. Kaip skelbia naujienų agentūra „Interfax“, tokią informaciją socialiniame forume „Darbo rinka ir užimtumo politika: padėtis ir ateities perspektyvos“ suteikė Rusijos federalinės darbo ir užimtumo tarnybos vadovo pavaduotojas Maksimas Paršinas, skelbia newsru.com.

Anot Rusijos darbo ministerijos, sausį Rusijoje darbo neturėjo 873 tūkst. žmonių. Kovo pabaigoje jų skaičius perkopė milijoną, tačiau netrukus situacija pradėjo gerėti: rugsėjo pabaigoje darbo neturėjo tik 935 tūkst. žmonių.

„Šiuo metu situacija Rusijos darbo rinkoje itin nestabili ir neapibrėžta. Oficialaus nedarbo lygis per metus ūgtelėjo 15 proc.“, – sakė M. Paršinas.

Dabartinį nedarbo lygį palyginus su 2008–2009 metų laikotarpiu, prieš kelerius metus šis rodiklis buvo du kartus mažesnis. Nepaisant to, tada darbo vietų taip drastiškai nemažėjo.

„Kita vertus, sumažėjo ir darbo pasiūla – fiksuojamas laisvų darbo vietų skaičiaus mažėjimas. Jis sumenko praktiškai du kartus“, – paaiškino M. Paršinas.

Valdžios pareigūnas taip pat sakė, kad vienas iš svarbiausių rodiklių, apibūdinančių neapibrėžtumą darbo rinkoje, yra nepilno užimtumo lygis, kuris išaugo maždaug 40 proc.

„Kitas išskirtinis mūsų darbo rinkos bruožas yra didžiulis teritorinis disbalansas“, – patikslino žinybos pavaduotojas, atkreipęs dėmesį į faktą, kad dirbantieji neretai susitaiko su mažesne alga ir didesniu krūviu, darbo vietos keisti nenori – ypatingai tais atvejais, kai siūlomas darbas kitame regione.