Naujienų srautas

Verslas2015.10.26 19:17

Latvijos turizmui išsilaikyti padės pelkėje negrimztantys batai

Pelkėje neleidžiantys nugrimzti batai padės išsilaikyti ir Latvijos turizmui. Bent jau to tikisi Kemerio nacionalinio draustinio darbuotojai, rengiantys ekskursijas per pelkes, kurios anksčiau buvo prieinamos tik mokslininkams.

Prieš pradėdami kelionę turistai turi apsiauti pelkių batus, kurie leidžia žmogaus svorį paskirstyti tolygiai per visą didelį batų paviršių. Latvijos universiteto mokslininkai ilgai galvojo, kaip būtų galima saugiau vaikščioti po pelkes, sužinojo – kaimynai estai tam naudoja sniegbačius. Pelkių batai – spalvingesnė ir esą praktiškesnė sniegbačių versija.

„Galite nueiti nuo vieno iki kito pelkinio ežero krašto, jaučiate, kaip liūnas juda po jūsų kojomis“, – pasakoja ekskursijos vadovas Kristaps Lamsters.

Iš pradžių tai nėra lengva, tenka mokytis išlaikyti pusiausvyrą, bet koja lieka paviršiuje ten, kur įprastas batas prasmegtų.

Didžioji Kemeri viržynė – taip Latvijoje vadinama antra pagal dydį pelkė, kuriai gali būti aštuoni tūkst. metų, o jos plotas – 5 tūkst. hektarų. Turistų kelias veda per balų ir nedidelių pelkinių ežerų labirintą.

„Fantastiškas įspūdis. Nesitikėjau, kad gamta gali būti tokia įdomi, kad ji gali tiek daug papasakoti apie pelkių istoriją, jų gyvenimą. Idėja dalyvauti tokioje ekskursijoje kilo spontaniškai“, – teigia turistė Egita Kirpe.

Tie, kas dalyvavo tokiose ekskursijose, sutinka – penkių kilometrų žygis, trunkantis keturias valandas, nėra lengvas, bet norinčiųjų netrūksta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi