Naujienų srautas

Verslas2020.05.11 19:18

Vasaros sezonas Palangoje: kol poilsiautojai stebi kainas, miesto valdžia nerimauja dėl reikalavimų paplūdimiuose

Nuo pirmadienio Palangoje jau laukiami poilsiautojai, kurie nori nakvoti kurorte – duris atvėrė trečdalis viešbučių, svečių laukia ir privatus sektorius.

Nors verslininkai sako kainų nekėlę, akylesni poilsiautojai pastebi, kad vidurvasarį už nakvynę teks mokėti daugiau nei pernai.

Duris svečiams pirmadienį atvėrė 8 Palangos viešbučiai, nuo kito savaitgalio dirbs dar 5, o kiti laukia.

„Dar laukia, kol bus atlaisvinta baseinų, pirčių veikla ir, žinoma, kita dalis, restoranų veikla viduje, kadangi didieji viešbučiai generuoja pajamas iš restoranų veiklos, iš maitinimo ir iš pirčių zonos, saunos, sakykim, sveikatingumo tų centrų“, – pasakoja Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Kol kas svečius galima tik apgyvendinti, duoti pusryčius į kambarius ar išsinešti, ir pasiūlyti dviračius ar paspirtukus.

Pirmųjų svečių sulaukė ir privataus būsto nuomotojai. Poilsiautojai atvažiavo savaitei, prašėsi jau ir savaitgalį, bet verslininkai bijojo rizikuoti – legaliai nuomoti galima tik nuo pirmadienio.

Palangos svečiai sako pastebėję, kad kainos pakilo – už geresnius kambarius – ir dešimčia eurų. Verslininkai tikina, kad pradėjo kaip ir pernai – nuo mažiausių kainų.

Žinios. Palanga laukia poilsiautojų: duris atvėrė trečdalis viešbučių, svečius pasitiks ir privatus sektorius

„Dabar vadinasi tarpusezonis, gegužės mėnuo, tai kaip ir buvo numatyta, galima rasti nuo 50 eurų iki 60 ir didesnių tų kainų. Žiūrint, kokį kambario tipą jūs užsakote, tai jau yra su pusryčiais“, – nurodo I. Valaitienė.

„Nuo liepos mėnesio, pirmo savaitgalio prasideda iš tikrųjų didelis srautas žmonių, matosi pagal užsakymus, matosi pagal užklausas, ir tikiuosi, kad mūsų oras nepaves“, – kalbėjo „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

„Jeigu tarkim apartamentas yra 6 žmonėms, jis kainuoja nuo 80 iki 100 eurų. Šešiems asmenims. Priklausomai nuo periodo apsistojimo, jisai bus ilgesnis, aišku, kaina pigesnė“, – nurodė A. Sabaliauskaitė.

Verslininkai sako, kad kainos kris, jei oras bus blogas, o kils – jei bus anšlagas. Palangoje šis pirmadienis – žvarbokas, bet poilsiautojų sutikti galima.

„Žmonių nedaug, visi saugosi, laikosi atstumo, jaučiuosi tikrai labai saugiai, kas liečia virusus, nematau didelių problemų“, – sakė poilsiautojas Povilas.

Tačiau prie jūros atostogauti planuoja ne visi.

„Nelabai mes vasarą atostogaujam prie jūros, renkamės ežerus, nemėgstame masės žmonių, tai manau, bent jau mes taip ir pasiliksim, prie jūros nelabai gal vyksim“, – kalbėjo raseiniškė Audronė.

Daugiau nerimo kelia rekomendacijos poilsiui paplūdimiuose.

„Užsidėti kaukę ir būti paplūdimyje su kauke, matyt, žmonės taip nenorės daryti, nes į jūrą eiti galima jau nusiimti kauk. Tai mano klausimas yra, kaip sukontroliuoti tokį kiekį žmonių, kai vienu momentu nuo Būtingės terminalo iki Nemirsetos gali gulėti 300 tūkst. žmonių?“, – svarsto Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak jo, realu užtikrinti paplūdimiuose atstumo laikymąsi, gelbėtojai talkins, bet dabar iššūkis – dezinfekcinis skystis, jo reikia parūpinti visose 140 persirengimo kabinų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi