Verslas

2020.05.11 15:16

Opozicija teigiamai vertina siūlymą mažinti GPM, bet reikalauja peržiūrėti biudžetą

Jūratė Skėrytė, BNS2020.05.11 15:16

Seimo opozicija sako teigiamai vertinanti prezidento siūlymą iki metų pabaigos mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) iki 15 proc., tačiau reikalauja, kad Vyriausybė Seimui pateiktų peržiūrėtą šių metų biudžetą.

„Prezidento pakeitimų paketas kainuotų 460 mln. eurų. Mes nesame įsitikinę, kad tų pinigų, kuriuos Vyriausybė jau yra pasiskolinusi, užtenka visiems įsipareigojimams, kurie jau prisiimti, padengti. Nematant bendro vaizdo, pasakyti, kad dar beveik pusę milijardo sutinkame iš biudžeto išimti, yra labai sudėtinga“, – pirmadienį po pokalbio su Gitanu Nausėda žurnalistams sakė Seimo opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis.

Anot jo, praėjusią savaitę Seimo Teisės departamentas atkreipė dėmesį, kad Vyriausybės pasiūlyto milijardo išmokoms negalima paskirti neperžiūrėjus šių metų biudžeto.

„Vyriausybė numojo į tai ranka, bet esame ant konstitucinio pažeidimo ribos, jeigu dar nesame pažeidę Konstitucijos“, – teigė G. Landsbergis.

Anot Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, prezidentas siūlo iki metų pabaigos nuo 20 iki 15 procentinių punktų sumažinti GPM.

„Liberalų sąjūdžio frakcija tokiam siūlymui pritartų“, – sakė ji.

G. Landsbergis savo ruožtu tvirtino, kad konservatoriai į prezidento siūlymą „nežiūri neigiamai“, tik pabrėžė būtinybę keisti šių metų biudžetą.

Anot opozicijos atstovų, su G. Nausėda aptarta ir Vyriausybės pasiūlyta bei Seimo patvirtinta 200 eurų vienkartinė išmoka pensininkams ir kitiems socialiai pažeidžiamiems asmenims.

„Kalbėjome, kad 200 eurų išmoką būtų galima paankstinti, išmokėti ne rugpjūčio, o liepos, birželio mėnesį“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, prezidentas nėra apsisprendęs vetuoti įstatymo dėl išmokų, tik svarsto teikti savo siūlymus „plėsti žmonių ratą, kuriems būtų išmokama 200 eurų ar kitokia parama“.

Priemonės skatinti ekonomiką svarstomos siekiant sušvelninti karantino padarytą žalą ūkiui.

Populiariausi