Naujienų srautas

Verslas2020.05.11 14:33

Klaipėdos meras dėl lauko kavinių kreipėsi į premjerą: ragina keisti įsakymą

LRT.lt 2020.05.11 14:33

Siekiant paskatinti dėl COVID – 19 pandemijos nukentėjusio verslo atsigavimą, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas raštu kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, siūlydamas inicijuoti teisės akto pakeitimą, žiniasklaidai išplatintame pranešime nurodo Klaipėdos savivaldybė.

Kaip nurodoma pranešime, pagal dabar galiojantį įsakymą, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduodami sutikimai statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, suteikia teisę įrengti ir naudoti laikinuosius prekybos, paslaugų ir maitinimo paskirties statinius.

Pavyzdžiui, kioskus, paviljonus, lauko kavinių aptarnavimo statinius. Sutikimas gaunamas, kai įrengiamo laikino statinio užimamas plotas yra ne didesnis kaip 25 kv. m.

Kreipimesi į ministrą pirmininką prašoma inicijuoti minėtos nuostatos dėl laikinojo statinio užimamo ploto ribojimo keitimą, padidinant laikino statinio užimamo ploto dydį arba išvis panaikinant tokį ribojimą.

„Inicijuodamas šį pakeitimą miestas tiesia draugišką ranką sunkius išbandymus karantino metu patyrusiam verslui, tikėdamasis tokio pat geranoriškumo iš Vyriausybės“, – sako Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Anot jo, daliai lauko kavinių ar restoranų pagal aukščiau nurodytas sąlygas neapsimoka turėti lauko stalų prie savo patalpų, todėl jie negali atsidaryti karantino metu.

LRT.lt primena, kad balandžio pabaigoje, siekdama padėti maitinimo įstaigoms, Vilniaus miesto savivaldybė priėmė nutarimą šiam sezonui lauko kavinėms atverti visas miesto viešąsias erdves.

Savivaldybė taip pat įgyvendino projektą Talonai.lt, kuris skatins vilniečius palaikyti savo mylimus restoranus perkant jų paslaugas ateičiai. Tikimasi, kad šios priemonės suteiks galimybę išgyventi karantino metu įstaigoms, be kurių sostinė nebūtų gyva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi