Verslas

2020.05.11 13:58

Veryga užtikrino – kavinės viduje pradės veikti dar iki karantino pabaigos

atnaujinta 14.09
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt, BNS2020.05.11 13:58

Dar iki karantino pabaigos kavinėms turėtų būti leista veikti viduje. Tai pirmadienį užtikrino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Anot jo, šiuo metu diskutuojama dėl konkrečių sąlygų, kaip šią veiklą būtų galima vykdyti saugiai.

„Dėl galimybės valgyti jau viduje, kavinių, restoranų ir barų, matyt, kad artimiausiu metu toks sprendimas bus svarstomas ir tikrai nebus laukiama karantino pabaigos. Bet dar nėra suderinti nei reikalavimai, nei sąlygos, kaip reikėtų ten elgtis. Tikrai yra įvairių pasiūlymų ir svarstymų“, – spaudos konferencijoje tvirtino A. Veryga.

Jo aiškinimu, dėl konkrečių sąlygų šiuo metu diskutuojama su Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei ekspertais.

Ministras priminė, kad šiuo atveju pavojingiausia yra tai, kad uždaroje aplinkoje būriuotųsi žmonės ir tai sudarytų galimybes plisti infekcijai.

Svarstoma švelninti karantino sąlygas asmeniniams renginiams

Vyriausybės trečiadienį svarstys galimybę švelninti karantino sąlygas asmeniniams renginiams ir šventėms, pirmadienį pranešė A. Veryga.

„Bus svarstomi Vyriausybėje trečiadienį tam tikri siūlymai dėl asmeninių renginių ir švenčių. Pirmiausia, kalbama bus apie tam tikras atviras erdves, ne uždaras erdves, nustatant tam tikrus reikalavimus“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Vis dėlto A. Veryga rekomenduoja tokias šventes atidėti.

„Kviesčiau ir raginčiau labai neskubėti, prisiminkim, kad šiuo atveju kalbam apie šeimos šventes, kur dažnu atveju, matyt, nesusilaikys apsilankyti ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra rizikos grupėje“, – sakė jis.

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė sušvelnino karantino sąlygas ir nuo gegužės 18 dienos leido renginius lauke, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, o vienam dalyviui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas bei ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 30 dienos leisti renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, nustatant jau anksčiau minėtus reikalavimus plotui bei atstumui tarp dalyvių.

Praėjusį ketvirtadienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius atšaukė nurodymą, kad registruojant santuokas gali dalyvauti ne daugiau kaip penki žmonės.

Konkrečius apribojimus turi nusistatyti patys civilinės metrikacijos skyriai, jie įpareigoti užtikrinti saugų atstumą tarp žmonių.

Dėl koronaviruso plitimo karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 dienos. Šiuo metu jis pratęstas iki vasaros pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.