Naujienų srautas

Verslas2015.10.26 15:40

„Goldman Sachs“ prognozuoja tolesnį naftos kainų nuosmukį

ELTA 2015.10.26 15:40

Naftos kainos gali greitu laiku dar smarkiau nukristi, nes laisvos vietos pasaulinėse naftos produktų saugyklose stipriai mažėja, pranešama banko „Goldman Sachs“ ataskaitoje, kuria remiasi „Reuters“.  

JAV finansų konglomerato analitikai atkreipė dėmesį į tai, kad JAV ir Europoje naftos produktų atsargos ir naftos perdirbimo apimtys kone didžiausios per visą istoriją, tuo tarpu laisvos vietos saugyklose lieka vis mažiau. Kartu pastebima, kad naftos produktų, ypač benzino, paklausa gana silpna, o pasiūla iš Rytų tik didėja.

Anot banko ekspertų, ši situacija primena įvykius 1998 ir 2009 metais, todėl neatmeta tikimybės, kad žaliavinė nafta gali smarkiai atpigti. Taip būta ir anksčiau, kai saugyklos buvo perpildytos. Ekspertų teigimu, šiuo metu naftos gavybos apimtys visame pasaulyje pastebimai viršija paklausą, ir pusiausvyra pasaulinėje rinkoje vargu ar bus pasiekta kitais metais.

Naftos kainos nuo praėjusių metų vasaros nukrito beveik 60 proc. Analitikai vardina tokias šio proceso priežastis, kaip padidėjusios gavybos apimtys JAV, Artimuosiuose Rytuose ir Rusijoje, taip pat lėti paklausos augimo tempai.

Kiek anksčiau „Bank of America Merrill Lynch“ ekspertai prognozavo, kad dėl laisvos vietos trūkumo saugyklose „Brent“ naftos kainos jau iki 2015 m. kovo pabaigos nukris iki 31 dolerio už barelį, bet taip nenutiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi