Verslas

2020.05.11 10:49

Ekonomistas prognozuoja kainų mažėjimą: turėtų pigti statybinės medžiagos, drabužiai, maistas kavinėse

Erika Alonderytė, BNS2020.05.11 10:49

Lietuvoje balandį fiksavus 0,1 proc. infliaciją, ekonomistas Marius Dubnikovas sako, kad tai lėmė degalų kainų kritimas. Jo teigimu, tikėtina, jog ateityje mažės ir kitų prekių bei paslaugų kainos.

„Labai tikėtina, kad ateinančiais mėnesiais matysime stiprėjančią tendenciją kainų mažėjimo linkme. Panašu, kad degalų kainos gali įsitvirtinti ilgam laikui panašiame lygyje. Palyginti su pernai, tas skirtumas bus tikrai reikšmingas ir sekančiais mėnesiais“, – BNS sakė M. Dubnikovas.

Anot jo, ateityje pigti turėtų ir vis dar brangstančios pramonės prekės, statybinės medžiagos, avalynė, drabužiai. Tikėtina kad pigs ir įvairios paslaugos, maistas kavinėse.

„Žmonių, esančių prastovoje, yra pakankamai daug, dalis jų negrįš į darbo vietas ir praras darbą. Matysime pranašų procesą, kuris buvo 2009-2010 metais, kai kainos mažėjo, nes paklausa yra susitraukusi ir bus susitraukusi, nes žmonės atsargesni, o dalis apskritai neturi darbo ir vartojimas natūraliai sumažėja“, – sakė ekonomistas.

Jis teigė neatmetantis galimybės, jog vasaros metu galėtų būti defliacija.

Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiams daugiausia įtakos turėjo daržovių, drabužių, kitų asmens priežiūros prietaisų, duonos ir grūdų produktų, farmacijos gaminių, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Metinė infliacija – balandį, palyginti su pernai balandžiu – buvo 1 proc., o vidutinė metinė infliacija – 2,3 procento.

Populiariausi