Verslas

2020.05.11 10:16

Darbo rinkoje nors ir nedideli, bet džiuginantys signalai tęsiasi

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.05.11 10:16

Praėjusią savaitę į darbą priimta daugiau žmonių, nei buvo atleista. Tokia teigiama tendencija išsilaikė net šešias dienas ir bendra nedarbo rodiklį sumažino 0,2 procentinio punkto.

Kaip nurodo Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas, gegužės 4–7 dienų duomenimis, priėmimų į darbą skaičius viršijo ankstesnių karantino savaičių rezultatus.

„Toks pakilimas gali būti iš dalies nulemtas mėnesio pradžios efekto, kai tradiciškai pradedami samdyti žmonė, tačiau vis dėlto yra signalų, kad pakilimas susijęs ne tik su mėnesio pradžios efektu“, – spaudos konferencijoje teigė L. Savickas.

Anot jo, teigiamo priėmimų ir atleidimų balanso laikotarpis truko šešias dienas ir jo metu į darbą buvo priimta 6 600 daugiau asmenų, nei atleista.

„Palyginimui, balandžio pradžioje teigiamas priėmimų ir atleidimų balansas išsilaikė tik dvi dienas, per kurias buvo priimta 3 500 asmenų daugiau, nei buvo atleista. (...) Gegužės 4–8 dienomis registruotas nedarbas Lietuvoje sumažėjo 0,2 procentiniais punktais nuo 11,5 proc.“, – nurodė L. Savickas.

Registruotų bedarbių skaičius praėjusią savaitę sumažėjo daugiau kaip 3 tūkst. Laisvų darbo vietų skaičius siekia beveik 4 tūkst.

„Tai beveik trigubai daugiau nei pirmąją karantino savaitę. Nors nedarbo lygis išlieka aukštas ir laisvų darbo vietų skaičius tikrai nėra gausus, tačiau pastaroji darbo rinkos savaitė rodo ne tik stabilumą, bet ir pirmuosius pozityvius signalus“, – akcentavo L. Savickas.

Praėjusią savaitę darbdaviai į darbą priėmė daugiausiai žmonių nuo karantino pradžios