Verslas

2015.10.26 14:53

VMI paramos gavėjams pradeda pervesti gyventojų skirtas lėšas

LRT.lt2015.10.26 14:53

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog paramos gavėjams ir politinėms partijoms pradeda pervesti paramą, kurią skyrė gyventojai nuo savo 2014 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio. 

Iš viso per šį laikotarpį per 547 tūkst. gyventojų nusprendė paremti įvairias organizacijas, skirdami joms 51,6 apie 15 mln. eurų. Iš jų beveik 67 tūkst. gyventojų partijas prašo paremti kiek daugiau nei 876 tūkst. eurų. Pernai 488 tūkst. gyventojų prašė paramai skirti 12,86 mln. eurų, iš jų 57 tūkst. gyventojų partijas parėmė 0,75 mln. eurų.

Šiemet 55 proc. prašymų pateikta naudojantis VMI elektroninėmis paslaugomis – išmaniąja e.VMI programėle bei per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Praėjusiais metais elektroniniu būdu pateikta apie 54 proc. prašymų.

VMI primena, kad teisės aktai numato, jog parama turėtų būti pervesta iki lapkričio 15 dienos. Lėšos dalimis bus pervedamos kasdien, neatsižvelgiant į paramos gavėjų statusą. Iš viso paramos sulauks per 22 tūkst. paramos gavėjų. 

„Kaip ir kiekvienais metais, VMI, prieš pervesdama lėšas organizacijoms ir partijoms, įvertina, kaip keitėsi paramos davėjų – gyventojų ankstesniais metais pateiktų pajamų mokesčio deklaracijų duomenys, taip pat ir trečiųjų šaltinių patikslinti duomenys. Dėl patikslintų gyventojų deklaracijų, gali skirtis ir organizacijoms pervedama lėšų suma: jei gyventojai patikslina deklaracijas, nurodo, kad mokesčių ankstesniais metais sumokėta buvo mažiau, o organizacijoms pernai lėšos buvo pervestos (nuo didesnės mokesčių sumos), šiemet pervedamos paramos suma bus mažesnė (apskaičiavus permoką), arba atvirkščiai“, – aiškina VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

VMI pažymi, jog beveik 11 tūkstančių gyventojų pateiktų teisingai užpildytų prašymų liks neįvykdyti – juos teikę žmonės praėjusiais metais nemokėjo gyventojų pajamų mokesčio, nuo kurio skaičiuojama parama arba buvo skiriami pinigai organizacijoms, kurios neturi paramos gavėjo statuso. Dalis (apie 30 tūkst.) gyventojų prašymų skirti paramą liks neįvykdyti, o lėšos nepervestos, nes prašymų teikėjai neužpildė, nors privalėjo, gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų, jų nepatikslino arba Mokesčių inspekcijai nepateikė papildomų dokumentų.

Kai visa parama organizacijoms bus pervesta, VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje vartotojams pateiks informaciją apie tai, ar jų prašymas pervesti paramos lėšas gavėjui yra patenkintas, ar ne, bei nurodys priežastis tuo atveju, jei prašymas patenkintas nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.