Verslas

2020.05.10 11:15

Lietuvos oro uostai pasiruošę atnaujinti keleivinius skrydžius, tačiau sprendimas – bendrovių rankose

Lietuvos oro uostai teigia visiškai pasiruošę atnaujinti keleivinius skrydžius. Tačiau, pasak oro uostų atstovų, kada galėtų kilti pirmieji lėktuvai, priklauso nuo skrydžių bendrovių.

Iki šiol paskelbta, kad nuo gegužės 13-osios bus pradėti skrydžiai iš Vilniaus į Frankfurtą ir Rygą. Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas sako, kad skrydžių bendrovės laukia, kol sumažės ribojimų keliauti po Europą.

„Apskritai skrydžių atsiradimui reikalingos trys pagrindinės aplinkybės. Pirmiausia, aviacijai svarbiausia saugumas, tai kad keleiviams būtų užtikrinamos visos saugumo priemonės dėl koronaviruso, jie jaustųsi saugūs.

Antras žingsnis – valstybinių ribojimų panaikinimai keliavimui ir sienų atidarymui. Kol kas šios aplinkybės nesukuria pakankamai aplinkybių aviakompanijoms dėl skrydžių atnaujinimo. Skrydžių atnaujinimui aviakompanijos turi kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją su prašymu vykdyti skrydžius.

Kiek diskutuojame su pačiomis aviakompanijomis, jos būtų linkusios atnaujinti skrydžius gegužės antroje pusėje arba birželio pradžioje“, – LRT RADIJUI dėsto A. Stikliūnas.