Verslas

2015.10.26 11:47

Užmaršiems verslininkams – VMI priminimai

ELTA2015.10.26 11:47

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) už užmaršius verslininkus suformuos 6,66 mln. eurų pelno mokesčio prievolių už 2013 ir 2014 metus. Už šiuos pinigus būtų galima išasfaltuoti apie 50 km žvyrkelio, sako pati VMI.

„Vėluojančių laiku deklaruoti ir sumokėti pelno mokestį kiekvienais metais mažėja: pernai už 2013 metus užmiršusių laiku pateikti pelno mokesčio deklaracijas buvo beveik 13 tūkstančių. Šiemet už 2013 ir 2014 metus turime tik 3,6 tūkstančio mokesčių mokėtojų, kurie biudžetui skolingi 6,66 mln. eurų pelno mokesčio“,– teigia Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji paragino įmonių vadovus, dar nepateikusius šios deklaracijos, suskubti tai padaryti artimiausiu metu ir, jei susidaręs mokėtinas pelno mokestis, jį sumokėti. Kaip teigia departamento direktorė, suformuota pakaitinė deklaracija neatleidžia įmonės nuo būtinybės pateikti tikslią Pelno mokesčio deklaraciją, o VMI turi teisę pradėti išieškoti delspinigius, atsiradusius dėl laiku nesumokėto mokesčio.

Pakaitinės pelno mokesčio deklaracijos formuojamos pagal paskutinės prieš tai buvusio mokestinio laikotarpio mokesčių mokėtojo pateiktos to mokesčio deklaracijos, kurioje mokesčių mokėtojas deklaravo mokėtiną mokesčio sumą, duomenis. Jos formuojamos tik tuo atveju, jei mokesčių mokėtojas mokesčio įstatymo nustatyta tvarka laiku nepateikia atitinkamo mokesčio deklaracijos.