Naujienų srautas

Verslas2020.05.08 15:22

Nausėda svarstys paruošti alternatyvą 200 eurų išmokai senjorams: jei mums pavyks, teks vetuoti Seimo pasiūlymą

politologė: Nausėdai puiki proga vėl būti tuo ekonomistu ir surizikuoti vetuoti
LRT.lt 2020.05.08 15:22

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad dar nėra apsisprendęs, ar pasirašys Seimo priimtą įstatymą dėl išmokų senjorams ir socialiai remtiniems žmonėms bei ieškantiesiems darbo.

Jis sako pritariantis pačiai idėjai, tačiau norintis, kad parama pasiektų ir daugiau visuomenės grupių, tokių, kaip šeimos su mažais vaikais, ir kad parama būtų greičiau suteikta nei vasaros pabaiga.

Interviu „Dienos temoje“ prezidentas užsiminė, kad svarsto galimybę vetuoti įstatymą ir pateikti savo siūlymus.

„Šioje programoje numatytos priemonės, ypač mūsų senjorų finansinės būklės gerinimas, yra tikrai mums artimos, mes įdėjome daug pastangų, kad aplenkiantis vidutinės senatvės pensijos didėjimas, palyginti su vidutiniu metų užmokesčiu, būtų įgyvendintas jau nuo šių metų pražios, nepaisant to, kad tuo metu turėjome daugybę apribojimų ir koronaviruso dar tuomet nebuvo. Šiandien mes matome, kad turime gerokai platesnes galimybes pasinaudodami įvairiomis programomis, finansinėmis lėšomis dar kartą pagerinti mūsų senjorų situaciją, todėl ši idėja man artima. Tik manyčiau, kad dar reikėtų pagalvoti ir apie kitus dalykus, kaip mes turime pagerinti ir kitų finansiškai pažeidžiamų visuomenės narių gerovę ir jos padėtį pagerinti, pirmiausia galvoju apie šeimas su mažais vaikais. Taip pat mes galvojame apie tai, kaip pagerinti mažas darbo pajamas gaunančių žmonių situaciją ir dėl to siūlome diskutuoti apie darbo mokesčių mažinimą“, – sakė prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, iš principo jis pritaria idėjai, kad senjorus turėtų pasiekti 200 eurų vienkartinės išmokos, tačiau turi savo idėjų, o jei jos pavyktų, greičiausiai Seimo pasiūlyta 200 eurų išmokos idėja būtų vetuota.

„Iš principo aš pritariu, bet jeigu mums pavyks suformuluoti tai plačiau ir tiksliau ir galbūt net paankstinti įgyvendinimo terminą, tokiu atveju aš turėsiu tik vieną galimybę – vetuoti šitą įstatymą, bet ne tam, kad užbraukčiau kelią šiems pakeitimams, bet tam, kad pateikčiau savo pasiūlymus ir jie būtų įgyvendinti ir visi galėtumėme džiaugtis, kad priimami adekvatūs sprendimai“, – LRT TELEVIZIJAI sakė G. Nausėda.

Visas interviu su prezidentu – „Dienos temoje“ 21 valandą.

Politologė: Nausėdai puiki proga vėl būti tuo ekonomistu

Situacija labai palanki prezidentui G. Nausėdai priminti savo, kaip ekonomisto, profesionalumą, o taip pat, jei jis tokį įstatymą vetuotų, Seimui galėtų parodyti, kad bent šiame sektoriuje yra pasirengęs ruošti kokybiškesnius ir alternatyvius sprendimus, LRT TELEVIZIJAI sakė MRU lektorė Rima Urbonaitė.

„Panašu, kad prezidentas dabar turi tam tikrą komforto zoną, kurioje jis yra, nes G. Nausėdos neslegia rudenį artėjantys rinkimai. Prezidentas vėl gali būti tuo ekonomistu ir pasinaudoti savo turimomis žiniomis ir net šiek tie surizikuoti ir vetuoti įstatymą, siūlyti kitas alternatyvas, kas būtų net tikslinga ir sveika, kitaip tariant, jis pats parodytų ir savo profesionalumą, o Seimui pareikštų, kad buvo kitų išeičių, tik reikėjo šiek tiek pasistengti. Visi suprantame, tų žmonių situacija sudėtinga, tačiau tas manevravimas buvo komplikuotas, įrodantis, kad nebuvo įdėta pastangų pasiekti geriausiam rezultatui. Nors prezidentas ir nepasakė, koks bus jo sprendimas, tačiau jis turi puikią progą, jeigu ir vetuos, pasiūlyti atitinkamai kitus kelius, kaip galima būtų padaryti taip, kad rezultatas būtų geresnis ir turėtume visą komplektą priemonių. Prezidento rankose yra galimybė atlikti tą darbą, kurio neatliko Seimas“, – situaciją analizavo politologė R. Urbonaitė.

Siūlymui išmokėti 200 eurų socialiai pažeidžiamoms grupėms Seimas pritarė ketvirtadienį.

„Sodra“ šiuos pinigus gyventojams turėtų pervesti, o pinigus gautų apie 910 tūkst. tūkst. gyventojų, jiems iš viso ketinama išmokėti 182 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi