Verslas

2020.05.08 17:34

Išsiilgusiems naktinio gyvenimo – virtualūs vakarėliai su didžėjumi, aprangos kodu ir net apsauga

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.05.08 17:34

Nors naktiniai klubai dar uždaryti ir nežinia, kad vėl pradės veikti, vakarėliai pasaulyje nesustoja – žmonės moka realius pinigus už virtualius pobūvius.

„Zoom“ platformoje savaitgaliais prasidedantys vakarėliai turi viską, ką ir tradiciniai: aprangos kodą, didžėjų, gėrimus, apsaugą ir administratorius, tikrinančius bilietus.


Prisijungus prie virtualaus vakarėlio, kambario administratorius apžiūri, ar svečiai tinkamai pasirengę: atitinka aprangos kodą ir turi gėrimų. Jeigu viskas gerai, lankytojas pelės spragtelėjimu palydimas į šokių aikštelę, kur jo laukia kiti vakarėlio dalyviai, skamba gyvai grojančio didžėjaus muzika.

Net ir „Zoom“ vakarėliuose lankytojams siūlomos skirtingos pramogos, priklausomai nuo to, kiek jie mokėjo už bilietą. Už dešimt dolerių galima gauti įprastą įėjimą į bendrą šokių aikštelės pokalbį. Už 80 dolerių galėsite patekti į VIP kambarį, kur klausysitės garsiausių didžėjų, jums šoks burleskos šokėjos, čia laiką leisite su žinomais žmonėmis.

Tačiau tokių vakarėlių organizavimas taip pat kainuoja. Organizatoriai moka ne tik atlikėjams, bet ir turi samdyti žmones, kurie tikrins bilietus. Čia yra ir tikra apsauga. Be to, į vakarėlius susirenka keli šimtai ar net tūkstančiai žmonių, todėl organizatoriai turi susimokėti „Zoom“ platformai už galimybę sujungti tokį skaičių žmonių į vieną pokalbį.

Tokių virtualių vakarėlių banga prasidėjo Azijoje, kur ir karantinas paskelbtas anksčiausiai. Virusui plintant ir Vakarų šalių gyventojams užsidarant namuose kartu su karantinu atkeliavo ir virutalūs vakarėliai. Už bilietus surinkti pinigai dažniausiai keliauja ne pelnui, o išgyvenimui arba pagalbai. Pavyzdžiui, neseniai pradėtas vienas iš tokių vakarėlių maratonų per dvi dienas surinko 180 tūkst. dolerių elektroninės muzikos asociacijai ir PSO fondui, kovojančiam su virusu.

Karantinas muzikos ir pasilinksminimo industrijai smogė itin skaudžiai. Skaičiuota, kad šiemet ši rinka turėjo pasiekti kone 28 mlrd. dolerių vertę, tačiau jau dabar aišku, kad šiemet ji bus gerokai menkesnė.

Didžioji dalis muzikantų dirba individualiai. Tai reiškia, kad šiuo metu neturi nei pajamų, nei jokių socialinių garantijų, todėl panašiais vakarėlių maratonais bandoma surinkti lėšų, kurios galėtų jiems bent šiek tiek pagelbėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.