Naujienų srautas

Verslas2020.05.08 13:52

Medicinos banko pirkėją lydi skolos, kripto žetonai ir likvidavimo grėsmė

BNS 2020.05.08 13:52

Apie Medicinos banką ketinantį įsigyti indų kilmės verslininką Nitiną Shelkę (Šelkę) viešos informacijos itin mažai, o iš finansinių ataskaitų matyti, kad jo įmonėse švilpauja vėjai, darbuotojų beveik nėra, neaišku, ar įmonės apskritai veikia, rašo portalas 15min.lt.

Pati Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvenančio N. Shelke's valdoma investicinių ir finansinių paslaugų grupė „Growmore Group“ tikina, kad jo turtas – Dubajuje, o finansai neviešinami dėl klientų konfidencialumo.

15min.lt teigimu, Jungtinėje Karalystėje veikiančių kelių konglomerato kompanijų skolos yra didesnės už jų turtą, Šveicarijos įmonė „Growmore“ buvo perimta iš paslaugas Rusijoje teikusio ukrainiečio Dmitrijaus Pichugino, gelbėjant ją nuo likvidavimo.

Indijoje, Mumbajuje, N. Shelke vadovauja kelioms nedidelėms įmonėms. Grupė, investuotojams skelbdama valdanti 24 mlrd. JAV dolerių turto, pernai platino kriptografinius žetonus, vadinamuosius tokenus, kurių vertė dabar nulis.

15 min.lt kalbintiems finansų ekspertams grupė kelia daug abejonių.

Lietuvos bankas teigia kol kas nevertinęs Medicinos banko pardavimo sandorio ir pirkėjo, nes į jį niekas nesikreipė. Sandorį dėl galimų grėsmių Lietuvos saugumui dar vertins ir speciali Vyriausybės komisija, kurioje yra Valstybės saugumo departamento pareigūnai.

Vertinama, kad Medicinos banko kaina galėtų siekti apie 15-30 mln. eurų.

Šiuo metu 89,91 proc. Medicinos banko akcijų priklauso Konstantinui Karosui, 9,87 proc. - „Western Petroleum“, 0,22 proc. – verslininkui Vyteniui Rasučiui.

Medicinos bankas pernai uždirbo 3,99 mln. eurų audituoto grynojo pelno – 64 proc. daugiau nei 2018 metais. 2019-ųjų pabaigoje banko turtas sudarė 356 mln. eurų, paskolų portfelis per metus padidėjo 20 proc. iki 204 mln. eurų, indėlių portfelis išaugo 8 proc. iki 301 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi