Verslas

2020.05.08 13:21

Statybininkų asociacijos prezidentas: jaučiame laisvą kritimą

Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas sako, kad sektorius šiuo metu išgyvena laisvo kritimo stadiją, nes darbų apimtys ir kvietimai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose statybos darbams yra žiemos lygio.

„Šiandien matome, kad apimtys ir patys kvietimai dalyvauti viešojo pirkimo statybos projektuose yra žiemos lygio, t. y., kai statybos sektorius gyvena tokiu lengvu stovėjimo (režimu – ELTA). Šiandien, sezonui prasidėjus, jaučiame, kad esame tokioje fazėje – praktiškai krintame, ir jeigu toliau tas kritimas bus toks, koks dabar, tai planuojame, kad metų pabaigoje apie 10–12 tūkst. dirbančiųjų atsidurs Užimtumo tarnybos sąrašuose, kur jie prašys tam tikros paramos“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė D. Gedvilas.

Jis sakė, kad tuo atveju, jei atsidarys užsienio rinkos, galima emigracijos banga.

„Jeigu tik atsidarys užsienio – Skandinavijos, Centrinės Europos rinkos, tai mes turėsime dar vieną emigracijos bangą ir tikrai konstatuosime, kad valstybė išgyvena ir demografinę, ir finansinę problemą, nes tie žmonės, jei jie neras šičia darbų, jie emigruos, ieškos darbo Vokietijoje, Skandinavijos valstybėse“, – sakė D. Gedvilas.