Verslas

2020.05.08 11:18

„Klaipėdos vandenys“ ketina stabdyti sutartį su „Grigeo Klaipėda“

atnaujinta 16.12
Lukas Blekaitis, ELTA2020.05.08 11:18

Kuršių marias nevalytomis atliekomis teršusi „Grigeo“ grupės Klaipėdos kartono gamybos įmonė „Grigeo Klaipėda“ gegužės viduryje bus priversta stabdyti veiklą.

„Klaipėdos vandenys“ su „Grigeo“ yra sudarę laikiną sutartį nuo sausio dėl nuotekų tvarkymo ir priėmimo, nuotekos yra priimamos 5 mėnesius. Nuotekų kiekis ir jų tarša yra jaučiama valyklos darbuose, pati valykla dirba netoli maksimalių pajėgumų. Jokių rizikų neišvalyti nuotekų neturime, bet ta situacija irgi negali tęstis ilgai, nes ne šiaip sau įmonei buvo išduotos prisijungimo sąlygos. Jos iki šiol nėra iki galo įvykdytos.

Mes kas mėnesį vis pratęsdavome laikiną sutartį dėl nuotekų priėmimo ir ši sutartis baigiasi gegužės 14 dieną. Pagrindinė žinutė tokia, kad mes neplanuojame pratęsti sutarties dėl prisijungimo sąlygų nevykdymo. Vadinasi, įmonė nelabai galės vykdyti savo veiklą“, – penktadienį sakė B. Jonikas.

„Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas sako, kad prisijungimo sąlygų įvykdymui sutrukdė karantinas, tačiau jau ruošiamasi įvykdyti sąlygas.

„Siekiame, kad būtų patenkinti visų susijusių pusių interesai – užtikrinta Klaipėdos miesto gerovė, sklandi „Klaipėdos vandens“ veikla bei išsaugotos „Grigeo Klaipėda“ darbuotojų darbo vietos.

Prisijungimo sąlygų įvykdymui esame užsakę reikalingą įrangą, ruošiamės montavimo darbams. Užklupusi pandemija bei paskelbtas karantinas sutrukdė viską įdiegti numatytu laiku, bet planuojame darbus baigti kaip galėdami greičiau.

Bendradarbiaujame su „Klaipėdos vandeniu“, kad situacija būtų išspręsta ir būtų užtikrintas sklandus nuotekų valymo procesas“, – Eltai perduotame komentare teigė T. Eikinas.

Anot jo, kol šis klausimas sprendžiamas ir įmonės veikla laikinai stabdoma, bendrovė skelbs prastovas, tačiau imsis visų būtinų priemonių darbo vietų išsaugojimui ir greitesniam veiklos atnaujinimui.

ELTA primena, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias.

Kaip skelbiama, aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijoną eurų.