Verslas

2020.05.07 18:01

„Lufthansa“ veda derybas su Vokietijos vyriausybe dėl 9 mlrd. eurų pagalbos mainais į 25 proc. akcijų paketą

ELTA 2020.05.07 18:01

Vokietijos aviacijos milžinė „Lufthansa“ ketvirtadienį patvirtino, kad veda derybas su šalies vyriausybe dėl 9 mlrd. eurų pagalbos mainais į 25 proc. bendrovės akcijų paketą, koronaviruso pandemijai toliau kenkiant pasaulio oro vežėjams.

„Stabilizavimo paketas“, kurio sąlygos derinamos su kovą įsteigtu Federaliniu ekonominio stabilizavimo fondu (WSF), apimtų „akcijų be balsavimo teisės įsigijimą ir užtikrinamą paskolą“, teigė „Lufthansa“.

„Šiuo metu deramasi dėl sąlygų. Derybose taip pat aptariamas Vokietijos vyriausybės indėlis į bendrovės kapitalą“, – pridūrė oro linijos.

Ketvirtadienį ekonomikos ministras Peteris Altmaieris dienraščiui „Bild“ sakė, kad „Lufthansa“ yra laikoma Vokietijos „šeimos nare“, ir Berlynas siekia išvengti „greito vertingų bendrovių išpardavimo“.

Tuo metu „Bloomberg“ paskelbė, kad P. Altmaierio ir kanclerės Angelos Merkel centro dešiniųjų CDU/CSU parlamento grupė veda derybas su opozicija dėl tiesioginio vyriausybės akcijų paketo „Lufthansa“ grupėje.

„Tebevyksta derybos ir priiminėjami politiniai sprendimai“, – oro linijos teigė pranešime.

„Lufthansa“ generalinis direktorius Carstenas Spohras anksčiau įspėjo, kad grupė dirba nuostolingai ir gali būti priversta skelbti nemokumą.

Kaip ir kitų pasaulio oro linijų, „Lufthansa“ ir jai priklausančių vežėjų, kaip „Swiss“ ir „Austrian Airlines“, lėktuvai yra nutupdyti.

Balandį C. Spohras sakė, kad grupė kasdien perveža mažiau nei 3 tūkst. keleivių, o prieš krizę dienos vidurkis siekė 350 tūkst.

„Kas valandą prarandame apie 1 mln. eurų likvidumo rezervų. Dienomis ir naktimis. Kiekvieną savaitę“, – teigė C. Spohras.

Įvairiuose oro uostuose šiuo metu nutupdyta apie 700 iš 760 oro linijų orlaivių, o sutrumpintomis darbo valandomis dirba daugiau nei 80 tūkst. iš 130 tūkst. bendrovės darbuotojų.