Verslas

2020.05.07 17:26

Vilniaus sprendimas: 40 metrų nuo stacionarios vietos nutolusiose lauko kavinėse renginių metu bus galima prekiauti alkoholiu

LRT.lt2020.05.07 17:26

Nuo šiol Vilnius netaiko vietinės rinkliavos už komercinių renginių organizavimą, kai juos rengia įsigijusieji Savivaldybės išduotą leidimą prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose miesto erdvėse: aikštėse, parkuose, skveruose ir kt., rašoma pranešime spaudai.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės, visa tai labai pasitarnaus sušvelninus renginių ribojimus.

Turintys tokius leidimus ir Vyriausybei sušvelninus karantino apribojimus renginiams, galės laisvai planuoti renginius tame pačiame plote, tereiks apie tai pranešti savivaldybei, jog renginys rengiamas leidime suderintoje viešojoje miesto vietoje. Nebereiks svarstymo Renginių derinimo komisijoje ir nereiks mokėti rinkliavos už leidimo išdavimą.

„Vilnius padeda verslui ir vilniečiams – atsisakome dvigubo apmokestinimo vietine rinkliava – ir už leidimą prekiauti, ir už komercinio renginio organizavimą jame. Taryba vakar pritarė tokiam sprendimui, taip sumažindama finansinę naštą renginių organizatoriams, o po karantino mieste, tikėtina, vyks daugiau renginių, pritrauksiančių vilniečius ir miesto svečius“, – pranešime cituojama vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Lauko kavinėse, kurios nutolusios nuo stacionarios prekybos vietos (kavinės, restorano, baro) daugiau kaip 40 metrų, taip pat galės būti organizuojami renginiai ir bus galimybė gauti licencijas prekiauti alkoholiu renginio metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.