Verslas

2020.05.07 16:45

Pieno gamintojai protestuoja – Europos Komisijos sprendimai žalingi ūkininkams

Lietuvos pieno gamintojai dalyvavo tarptautinėje protesto akcijoje. Jie nesutinka su Europos Komisijos siūlymu remti privatų pieno produktų saugojimą, o ne pieno gamybos mažinimą, kompensacijas skiriant žemdirbiams.

Europos pieno tarybos iniciatyva ketvirtadienį laukuose barstyti pieno milteliai. Pasak Pieno gamintojų asociacijos vadovo Jono Vilionio, laikinas pieno gamybos mažinimas yra vienintelė dėl koronaviruso sukeltos krizės pieno sektoriuje valdymo priemonė.

Pasak J. Vilionio, situacija šalies pieno sektoriuje šiuo metu kritinė. Už žaliavinį pieną ūkininkams mokama kaina yra kritusi iki istorinių žemumų.

Tam, kad pieno gamintojų siūloma laikina krizės valdymo priemonė pasiteisintų, ji turi būti koordinuotai vykdoma visoje Europos Sąjungoje, o už laikinai sumažintą pieno kiekį ūkininkams turi būti adekvačiai kompensuojama.

„Mes nepatenkinti, žinoma, pieno kainomis. Kainos mažėja ir ūkininkams neapsimoka gaminti pieną. O Europos Komisija panaikinus kvotas, dabar pieno gamyba Europos Sąjungoje išaugo 4,5 proc., priima tokius sprendimus, kurie žalingi ūkininkam, taip pat ir Lietuvos ūkininkams“, – kalbėjo J. Vilionis.

Pasak jo, siūlymas remti pieno produktų saugojimą pieno gamintojams nėra naudingas.

Žinios. Antakalnyje esančiame medikų apgyvendintame daugiabutyje tikrinami visi namo gyventojai

„Tai, kad priėmė pasaugoti, už pieno saugojimą – už pieno miltų, už sviesto, už sūrio – moka. Tai mums nenaudinga, kadangi šitie produktai vis vien jie rinkoje bus išmesti ir mums tik tęsis tas krizės laikotarpis“, – nurodė Pieno gamintojų asociacijos vadovas.