Verslas

2020.05.07 15:59

Kukuraitis: paankstinta 200 eurų išmoka būtų neteisinga kitų atžvilgiu

Erika Alonderytė, BNS 2020.05.07 15:59

Seimui ketvirtadienį nusprendus pensininkams ir kitų socialinių išmokų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms rugpjūtį skirti vienkartines 200 eurų išmokas, socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad pinigų mokėjimas anksčiau yra neįmanomas, nebent būtų peržiūrimi visų išmokų prioritetai. Tačiau tai, anot jo, būtų socialiai neteisinga.

Linas Kukuraitis pabrėžia, jog pirmiausia išmokos turi pasiekti tuos, kurie šiuo metu praranda pajamas, o tuomet valstybė turi įvykdyti kitus įsipareigojimus.

„Šiuo metu „Sodrai“ yra duota tiek darbų, kad užtikrintų pajamų kompensavimą tiems, kurie jas praranda, – tai yra, prastovose stovintiems, tiems, kurie dirba ir yra reikalingos subsidijos, savarankiškai dirbantiems. (...) Taip pat yra anksčiau padaryti įsipareigojimai – perskaičiuoti pensijas dirbusiems pensininkams ir išmokėti valstybinių bei pareigūnų pensijų kompensavimą, kurios buvo nusavintos per krizę (2009 metais – BNS)“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė L. Kukuraitis.

Anot jo, „Sodra“ gali išmokėti 200 eurų išmokas tik rugpjūtį – anksčiau tai neįmanoma: „Nebent kai kurias išmokas nuvėlintume, bet tai būtų socialiai neteisinga tų grupių, kurioms yra pažadėta ir kai kurios laukia dešimtmečius.“

L. Kukuraitis taip pat teigė, jog išmokos mokėjimas dalimis situacijos nepagerintų

„Dalimis mokėjimas nieko nespręstų, bet kuriuo atveju, reikalingi programavimo sutvarkymai. Jei galėtume anksčiau suprogramuoti, mes ir išmokėtume, bet dalinis mokėjimas neturi prasmės, nes jis tik nutolintų pajamų įliejimą į rinką, o siekiame, kad žmonės greičiau gautų pajamas ir jas naudotų vartojimui“, – teigė ministras.

Jei prezidentas pasirašys Seimo ketvirtadienį priimtą įstatymą, pinigus gaus apie 910 tūkst. tūkst. gyventojų, jiems iš viso bus išmokėta 182 mln. eurų.