Verslas

2020.05.07 15:54

Siūloma išplėsti GPM lengvatą, ją taikyti ir norintiems įgyti naują profesiją

LRT.lt2020.05.07 15:54

Siekiant paskatinti Lietuvos gyventojus greičiau persiorientuoti su iššūkiais susiduriančioje šiandieninėje darbo rinkoje, persikvalifikuoti, jei to reikia ar sudaryti galimybes įgyti papildomą profesiją – Finansų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti GPM lengvatą norintiems įgyti naują profesiją.

„Šiandieninė darbo rinka verčia veikti greitai ir apgalvotai, todėl atsiradus galimybei susigrąžinti dalį pajamų mokesčio už patirtas mokymosi išlaidas, Lietuvos gyventojai būtų papildomai skatinami greičiau persiorientuoti ir įgyti naują patrauklesnę profesiją arba papildyti savo žinias, įgūdžius naujomis kompetencijomis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Projekte siūloma išplėsti šiuo metu galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per kalendorinius metus patirtas išlaidas už formalųjį profesinį mokymą ir (ar) studijas, neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar kelinta profesinė kvalifikacija suteikiama. Taip pat lengvatos taikymą siūloma išplėsti įmokoms už atitinkamą profesinį mokymą, kai suteikiama tik kvalifikacijos dalis. Tai reiškia, kad valstybės parama bus teikiama ne tik įgijus pilną profesinę kvalifikaciją, bet ir išklausius siauresnį formaliojo mokymo kursą, suteikiantį kvalifikacijos dalį.

Vyriausybei pritarus Įstatymo projektui, jis būtų teikiamas toliau svarstyti Seimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.