Verslas

2020.05.07 15:55

Vilnius tampa viena didele lauko kavine: leidimai išduoti 270 kavinių

LRT.lt 2020.05.07 15:55

Pažadėjus sostinės gatves paversti viena didele kavine, Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad leidimai jau išduoti 270 lauko kavinių.

Nurodoma, kad dar apie 100 kavinių juos gaus artimiausiu metu, kai tik bus nubraižyti patraukliausių veiklai Vilniaus vietų planai staliukams.

Taip pat numatytos ir zonos centre maisto furgonėliams, kuriose jie galės prekiauti savo gaminamais patiekalais.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat nusprendė, kad maisto furgonėliai, norintys prekiauti centrinėje miesto dalyje, gali rinktis vieną iš šių jiems skiriamų zonų: Naujamiesčio įkalnėje nuo Pylimo gatvės (Kalinausko, Naugarduko gatvėse), aplink Lukiškių aikštę ir gretimose gatvelėse, palei Nerį – Olimpiečių, Žvejų, Upės gatvėse, Tymo turguje O. Šimaitės gatvėje (tarp Aukštaičių ir Maironio gatvių, kasdien, išskyrus ketvirtadienius), taip pat Stoties rajone šerdyje – prie Geležinkelio ir Autobusų stočių, Pylimo gatvės gale nuo Halės turgaus iki Geležinkelio gatvės, bei Vingio parke ties įvažiavimais nuo Geležinio Vilko g. ir Čiurlionio g.

Pabrėžiama kad furgonėliai gali sustoti tik transportui stovėjimui leistinose vietose, jei jos mokamos – rinkliava jiems galioja. Senamiestyje maisto furgonėliai prekiauti negalės.
Daugiausiai pageidavimų iš lauko kavinių sulaukta dėl Vokiečių ir Vilniaus gatvių, todėl šiuo metu jų padalinimą braižo architektai, rašoma pranešime.

Vilniaus miesto savivaldybė laisvės lauko kavinėms idėją paskelbė reaguodama į karantino sąlygas, pagal kurias restoranai, kavinės ir barai klientus gali aptarnauti tik lauke.

Ši idėja populiarumo sulaukė ne tik Lietuvoje – daugybė užsienio miestų jau seka arba ketina sekti Vilniaus pavyzdžiu.

Vilnius ketvirtadienį taip pat paskelbė, kad kitą savaitę pėstiesiems ir lauko kavinėms bus atiduotos keturios senamiesčio gatvės.