Naujienų srautas

Verslas2020.05.07 12:44

Vaičiūnas: Ukraina žada nepirkti elektros iš Astravo AE

BNS 2020.05.07 12:44

Ukraina pažadėjo nepirkti elektros iš Lietuvos pašonėje statomos Astravo atominės elektrinės, sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Nors anksčiau teko girdėti įvairių pareiškimų, dabar Ukrainos žinia aiški – nei trumpalaikėje, nei ilgalaikėje perspektyvoje Ukraina neplanuoja pirkti ir nepirks elektros iš Astrave statomos atominės elektrinės“, – sakė Ž. Vaičiūnas, trečiadienį aptaręs ir šį klausimą su laikinąja Ukrainos energetikos ir aplinkos apsaugos ministre Olga Buslavets.

Pasak Ž. Vaičiūno, šis Ukrainos ministrės patvirtinimas yra svarbus signalas ES ir Baltijos šalims bei Lenkijai: „Ukraina solidarizuojasi su Lietuva dėl elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės.“

Ukrainos parlamente svarstomas įstatymo projektas dėl šalies integracijos į Europos energetikos sistemą, kartu siūlant uždrausti komercinį elektros importą iš ne ES ar Energetikos Sąjungos narių.

Nepirkti elektros iš Astravo AE praėjusį mėnesį Ukrainos prašė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis anksčiau teigė išgirdęs Lietuvos signalus dėl Astravo AE, bet konkretaus atsakymo dėl elektros pirkimo iš Baltarusijos nepateikdavo.

Baltarusijos energetikos ministerija trečiadienį pranešė, kad į Astravo AE atgabentas branduolinis kuras pirmajam reaktoriui. Reaguodama į tai, Lietuva paragino Minską stabdyti AE veiklos pradžią.

Lietuva teigia, kad Baltarusija AE 50 kilometrų nuo Vilniaus stato nepaisydama saugumo reikalavimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi