Verslas

2020.05.07 10:26

Seimo teisininkai siūlo peržiūrėti šių metų biudžetą

Valstybei krizės metu dalijant įvairioms sritims papildomas lėšas iš biudžeto, kartu reikėtų tikslinti šių metų valstybės biudžetą, sako Seimo teisininkai.

„Jei dėl įstatymo projekte siūlomų nuostatų įgyvendinimo yra papildomų valstybės biudžeto asignavimų poreikis, kartu su tokiu įstatymo projektu turėtų būti teikiamas atitinkamų metų valstybės biudžeto (...) pakeitimo projektas“, – išvadoje rašo Seimo Teisės departamentas.

Tokį atsakymą jis pateikė Biudžeto ir finansų komitetui – 4 jo nariai prašė išaiškinti, ar nepažeidžiama Konstitucija ir biudžeto sandaros principai, svarstant įstatymus, reikalaujančius didelių valstybės išlaidų.

Išaiškinimo paprašė konservatoriai Mykolas Majauskas ir Gintarė Skaistė, socialdemokratė Rasai Budbergytė ir Mišrios Seimo narių grupės narys Algirdas Butkevičius.

M. Majauskas sako, kad Finansų ministerija vaikšto „labai plonu ledu“ siūlydama milijardines išlaidas ir kartu ignoruodama pareigą tikslinti valstybės biudžetą.

„Prieš priimant sprendimus Seimas turi aiškiai matyti, kaip keičiasi valstybės finansinė padėtis, biudžeto deficitas ir auganti skola. Nematant viso finansinio paveikslo ir nesivadovaujant atsakingomis biudžeto formavimo taisyklėmis tvirtinti milijardines išlaidas yra labai rizikinga“, – BNS teigė M. Majauskas.