Verslas

2020.05.07 09:58

Konkurencijos taryba siūlo didinti baudas prekybos tinklams

BNS 2020.05.07 09:58

Konkurencijos taryba Vyriausybei siūlo iki 2 proc. metinių pajamų didinti maksimalią baudą didiesiems prekybos tinklams už nesąžiningus veiksmus maisto produktų ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu.

Tarybos teigimu, dabar maksimali bauda nėra atgrasanti, ji siekia 0,007–0,04 proc. tinklų metinių pajamų, bet ne daugiau kaip 120 tūkst. eurų.

„Įvertinusi kitų Europos Sąjungos šalių praktiką, kur baudos siekia ir iki 10 proc. metinių pajamų, Konkurencijos taryba siūlo įstatyme numatyti griežtesnę finansinę atsakomybę – iki 2 proc. metinių pardavimo pajamų praėjusiais finansiniais metais“, – teigiama pranešime.

Tarybos teigimu, dabar tinklai „Iki“, „Lidl“, „Maxima“, „Norfa“ ir „Rimi“ negali reikalauti tiekėjų mokėti už tai, kad jų prekėmis būtų pradėta prekiauti. 2018-2019 metais apklausus didžiąsias prekybos įmones ir tiekėjus, pastarieji teigė, kad maksimali – iki 120 tūkst. eurų – bauda yra pernelyg maža.

Tiekėjai taip pat siūlė uždrausti prekybininkams bausti tiekėjus didelėmis baudomis už mažareikšmius sutarties pažeidimus, pavyzdžiui, prekių vėlavimą arba dėl objektyvių priežasčių neįvykdytą didelį užsakymą.