Naujienų srautas

Verslas2020.05.07 09:59

Atsigavimo ženklai darbo rinkoje: registruotų bedarbių skaičius mažėja

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.05.07 09:59

Nuo gegužės pradžios įdarbintų asmenų yra daugiau negu atleidžiamų, o per pirmąsias penkias gegužės dienas įdarbinta 6 tūkst. asmenų daugiau, nei atleista, sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

„Gegužės penktąją dieną stebime jau keturių dienų seriją, kai įdarbinimai viršija atleidimus ir tokios pozityvios serijos nebuvo nuo karantino pradžios“, – Vyriausybės nuotolinėje spaudos konferencijoje sako L. Savickas.

Atsigavimo ženklai darbo rinkoje: registruotų bedarbių skaičius mažėja

Gegužės penktąją dieną įdarbintų asmenų buvo 2 tūkst. daugiau nei atleistų, o nuo gegužės pirmosios įdarbintų asmenų yra 6 tūkst. daugiau nei atleistų.

Gegužės 6 d. registruotų bedarbių skaičius sumažėjo daugiau nei 600 asmenų, o registruotų bedarbių skaičiaus santykis su darbingo amžiaus gyventojų santykiu išlieka stabilus – apie 11,3 proc.

„Iš šių skaičių galima daryti išvadą, kad tą pirmąjį efektą COVID–19 situacijos ekonomikai jau pastebėjome, skaičiai pradeda stabilizuotis. Tikimės, kad tolimesnės priemonės leis ne tik juos išlaikyti, bet ir numatyti tam tikrą papildomą atsigavimą ekonomikai“, – sako L. Savickas.

Jo teigimu, darbo vietų išsaugojimui jau yra išmokėta apie 88 mln. eurų.

Nuo karantino pradžios dėl prastovų kompensavimo jau kreipėsi 17 tūkst. darbdavių dėl 114 tūkst. darbuotojų. Subsidijos už prastovas pasiekė 99 tūkst. darbuotojų, o sumokėta suma viršija 18 mln. eurų.

Taip pat nuo karantino pradžios kreipėsi apie 70 tūkst. savarankiškai dirbančiųjų dėl išmokos gavimo ir 93 proc. jų jau gavo visas išmokas. Bendrai išmokėta suma siekia 8 mln. eurų. Savarankiškai dirbantiems išmokos suma siekia 257 eurus.

Įmonės aktyviai naudojasi ir galimybe atidėti mokesčius, jų šiuo metu yra atidėta už 300 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi