Verslas

2020.05.07 08:48

Prezidentūros neįtikina argumentai, kad 200 eurų pensininkams negalima išmokėti anksčiau

Vaidotas Beniušis, BNS 2020.05.07 08:48

Prezidentūra teigia, kad jos neįtikina valdančiųjų argumentai, jog vienkartinės 200 eurų išmokos pensininkams ir kai kurioms kitoms socialinėms grupėms negalima išmokėti anksčiau nei rugpjūtį dėl techninių priežasčių.

„Natūralu, kad kyla klausimas dėl išmokėjiimo laiko. Šokas ekonomikoje vyksta šiuo metu, karantino laikotarpiu, ir būtent to pozityvo ir lėšų ekonomikai įpūsti labiausiai reikia šuo metu. Ši priemonė būtų žymiai efektyvesnė, jeigu ji būtų panaudota šiuo metu, o ne po kelių mėnesių“, – LRT RADIJUI ketvirtadienį sakė prezidento Gitano Nausėos patarėjas Simonas Krėpšta.

„Tai yra techninis dalykas. Jeigu techninių problemų negali išspręsti dešimt žmonių, dešimt programuotojų, tai šimtas programuotojų tikrai gali“, – pridūrė patarėjas.

S. Krėpšta atkreipė dėmesį, kad susitelkus ir esant ryžtui šį klausimą galima išspręsti, nes ir viešuosius pirkimus, jei tokių prireiktų, ekstremalios situacijos metu galima vykdyti paprasčiau.

Parlamentarai dėl vienkartinių išmokų spręs vėliau ketvirtadienį. Jei Seimas priims įstatymą, vienkartinę išmoką gaus 910 tūkst. tūkst. gyventojų: senatvės pensininkai, netekto darbingumo, našlių, našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, socialinės ir dar kelių šalpos pensijų, taip pat kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai.

Vyriausybė teigia, kad ši priemonė paskatins vartojimą ir sumažins skurdą. Seimo opozicija siūlo pinigus išmokėti per keturis mėnesius nuo birželio. Opozicijos politikai pasirinktą išmokėjimo terminą sieja su spalio mėnesio rinkimais.

Iš viso tokia išmokai numatyta 182 mln. eurų.