Verslas

2020.05.06 17:55

Medicinos banką ketina įsigyti verslininkas iš Jungtinių Arabų Emyratų

atnaujinta 19.17
LRT.lt 2020.05.06 17:55

Sudaryta sutartis dėl Medicinos banko 100 procentų akcijų pardavimo. Medicinos banko akcijas įsigijo verslininkas iš Jungtinių Arabų Emyratų Nitinas Shelke, valdantis investicijų ir finansinių paslaugų grupę „Growmore Group“, nurodoma pranešime spaudai.

89,91 proc. banko akcijų priklauso Konstantinui Karosui, 9,87 proc. valdo bendrovė „Western petroleum Ltd“, 0,22 procento – verslininkas Vytenis Rasutis. Sandoriui dar turi pritarti Lietuvos rinkos priežiūros institucijos. Sandorio vertė neskelbiama šalių susitarimu.

K. Karosas prieš perleisdamas akcijas įsigys 300 paprastųjų vardinių akcijų, kurios sudaro 0,22 proc. Medicinos banko kapitalo, jis jas įsigys iš V. Rasučio.

„Medicinos bankas visuomet išsiskyrė savo artimu ryšiu ir lanksčiu požiūriu į klientus, todėl mums buvo svarbu, kad investuotojas puoselėtų panašias vertybes. Tikiu, kad naujasis savininkas, veikiantis svarbiausiuose pasaulio finansų centruose, suteiks bankui galimybių augti ilgalaikėje perspektyvoje, nepaisant nelengvo laikotarpio, kurį šiuo metu išgyvena visas pasaulis“, – sakė Konstantinas Karosas.

Bankas ir toliau orientuosis į smulkų ir vidutinį verslą, žemės ūkio sektoriaus finansavimą ir privačios bankininkystės paslaugas, išnaudodamas savo turimą 51 padalinį visoje Lietuvoje.

Nitinas Shelke pažymi, kad Medicinos bankas dėl savo specializacijos turi puikias galimybes tolimesnei paslaugų ir rinkos dalies plėtrai.

„Šis įsigijimas yra strateginis „Growmore Group“ žingsnis kuriant plataus spektro finansinių paslaugų verslo konglomeratą, kuris šiuo metu veikia Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Indijoje ir kitose šalyse. Teikdamas finansines paslaugas labai konkurencingoje ir didelį potencialą turinčioje Lietuvos rinkoje, Medicinos bankas turi tvirtą kapitalo bazę ir pastaruoju metu stabiliai auga. Artimiausiu metu neplanuojame radikalių banko strategijos pokyčių, tačiau tikimės dar padidinti teikiamų paslaugų vertę klientams ir sustiprinti skaitmeninės bankininkystės paslaugų dalį“, – sakė N. Shelke.