Verslas

2020.05.06 13:47

Veryga: laukiama savivaldybių pasiūlymų dėl lankymosi paplūdimiuose tvarkos

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.05.06 13:47

Vasaros sezonui artėjant ir šaliai vis dar susiduriant su koronaviruso grėsmėmis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad rekomendacijos dėl lankymosi paplūdimiuose kol kas neparengtos, tačiau laukiama savivaldybių pasiūlymų.

„Dėl paplūdimių rekomendacijos kol kas nėra paruoštos, lauktume ir pačių savivaldybių aktyvesnio įsitraukimo, nes jau tapo tokiu blogu įpročiu laukti kiekvienu klausimu iš ministerijos iškart avansu įvairiausių išaiškinimų“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Jo teigimu, savivaldybės turėtų pagalvoti apie bendrus apsaugos principus, kad virusui nebūtų galimybių plisti.

„Reikėtų galvoti, kaip išlaikyti tam tikrą bendrą principą, kad žmonės nesibūriuotų, kad galėtų laikytis tam tikrų atstumų – kad nesusidarytų sąlygos ligai tiesiog plisti“, – teigė A. Veryga.

„Tikrai lauktume didesnio pačių savivaldybių aktyvumo, įsitraukimo ir pasiūlymų, kaip jos galvoja, kad būtų galima reglamentuoti paplūdimių lankymą“, – pridūrė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda balandžio pabaigoje teigė, kad artėjant turizmo sezonui Lietuvoje, metas teikti verslui ir gyventojams rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti poilsį.

Lietuvoje nuo kovo 16 dienos iki gegužės 11 dienos dėl koronaviruso plitimo grėsmių galioja karantinas, jį Vyriausybė planuoja pratęsti iki gegužės 31 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.