Verslas

2020.05.06 13:47

Oficialu: leista organizuoti nedidelius renginius, atveriami darželiai

turėtų pradėti veikti ir kavinės viduje; atnaujinta 16.26
Jonas Deveikis, Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.05.06 13:47

Vyriausybė patvirtino ketvirtojo karantino etapo planą. Jau nuo pirmadienio leista mokytis vairuoti, o nuo gegužės 18 d. – atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą, odontologijos paslaugų teikėjų veiklą, renginius iki 30 žmonių lauke. Karantinas pratęsiamas iki gegužės 31 dienos.

Vyriausybė trečiadienį pritarė ketvirtajam karantino švelninimo etapui. Karantino ribojimai lengvinami atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę situaciją šalyje.

Taip pat Vyriausybė pritarė karantiną pratęsti iki gegužės 31 d. Tai ilgiausias laikotarpis, kuriam Vyriausybė pratęsė karantiną. Iki šiol jis buvo tęsiamas po dvi savaites.

Nuo gegužės 7 d.

Nuo ketvirtadienio bus leidžiama plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis. Bus leista plukdyti didesnes nei 2 asmenų grupes, išlaikant atstumą tarp šių asmenų bei užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Nuo gegužės 11 d.

Jau nuo pirmadienio leista organizuoti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei praktinius mokymus vairuoti visų rūšių transporto priemones. Iki šiol buvo leidžiami tik jūrininkų bei motociklininkų praktiniai vairavimo mokymai.

Taip pat leista laikyti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 18 d.

Leista vykdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. Taip pat leistas kontaktinių socialinių paslaugų teikimas vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centruose.

Leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms įstaigoms. Iki šiol veiktą vykdyti galėjo kirpyklos, nagų priežiūros salonai.

Leista lankytis sporto klubuose privačiose treniruotėse. Tiesa, jas privalės vesti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas, o pratybose dalyvauti galės ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Leista grįžti į darbo vietas, net jei galima dirbti nuotoliniu būdu. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti užtikrinant higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Anksčiau reikalauta dirbti iš namų, nebent nėra kitos išeities. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Iki šiol aukšto meistriškumo sporto veikla sportininkams buvo leidžiama tik atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose. Tačiau nuo gegužės 18 d. leista vykti sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratyboms ir vidaus patalpose, jeigu visais atvejais užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Atnaujinti renginiai lauke, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų. Iki šiol buvo draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai, išskyrus renginius automobiliuose (su tam tikrais apribojimais).

Gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka leidžiama lankyti pacientus. Taip sudaroma galimybė vyrams dalyvauti gimdyme.

Gera žinia ir tiems, kuriems reikia odontologijos paslaugų. Odontologijos klinikų veiklą leista atnaujinti nuo gegužės 18 d. Iki šiol veikė tik kai kurios odontologijos klinikos, o jose buvo galima aptarnauti tik tuos pacientus, kurie turėjo didelių nusiskundimų.

Odontologijos paslaugų teikimas buvo ribojamas dėl itin didelės rizikos užsikrėsti COVID-19.

Nuo gegužės 30 d.

Atnaujinti renginiai vidaus patalpose, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Gegužę duris atverti turėtų ir viduje veikiančios kavinės

Spaudos konferencijoje po Vyriausybės pasitarimo premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas apie restoranų ir kavinių veikimą patalpose, teigė, kad tokią veiklą turėtų būti leista vykdyti gegužę.

Vis dėlto konkrečių sąlygų ir datos premjeras nenurodė.

„Planuojame, kad gegužės mėnesį ši veikla galėtų prasidėti. Buvo ketinimai ir šiandien sprendimus priimti, bet šiuo atveju įsiklausome į sektoriaus pageidavimus ir pasiūlymus. Nesinori padaryti taip, kad nustatysime leidimą, nuo kada gali pradėti veikti kavinės viduje su tokiomis saugumo sąlygomis, kurios nebus priimtinos ar neįgyvendinamos šiam sektoriui. Kam tai padaryti?“ – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjero aiškinimu, šiuo metu dėl konkrečių sąlygų Ekonomikos ministerija bendrauja su maitinimo paslaugų sektoriumi.

„Kai tik bus sutarta dėl saugumo priemonių, o jos turės būti įgyvendintos gana griežtos, laikantis ir atstumų, ir kitų papildomų reikalavimų, tada sprendimas bus priimtas. Bet mes planuojame gegužės viduryje arba antrame dešimtadienyje, kad galėtų būti priimtas sprendimas“, – sakė S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt