Verslas

2020.05.06 11:06

Registrų centras pateikia instrukciją, ką turi daryti verslas, pretenduojantis į valstybės paramą dėl nuomos

LRT.lt 2020.05.06 11:06

Šią savaitę startavo priemonė verslui, skirta daliniam nuomos mokesčiui labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms kompensuoti. Viena iš šios paramos skyrimo sąlygų – sudaryta nuomos sutartis turi būti įregistruota Registrų centre.

LRT.lt primena, kad į paramą gali pretenduoti ekonominę veiklą vykdantys juridiniai asmenys ir verslininkai, kurių vykdoma pagrindinė veikla atitinka veiklas, kurios karantino laikotarpiu buvo arba yra uždraustos arba pagrindinė veikla nebuvo vykdoma ir kuriems nuomotojas taiko ne mažesnę kaip 30 proc. nuomos mokesčio nuolaidą.

Registrų centro tvarkomame Nekilnojamojo turto registre (NTR) yra įregistruojami juridiniai faktai apie sudarytas nuomos sutartis. Registrų centras pateikia glaustą informaciją apie tai, ką turi žinoti visi norintys įregistruoti nuomos sutartis ir pretenduoti į valstybės paramą.

- Norint įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, Registrų centrui reikia pateikti prašymą, sudarytos nuomos sutarties originalą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir kreditoriaus sutikimą (jei NT daiktas įkeistas). Prašymą gali teikti bet kuri sutarties šalis – tiek nuomininkas, tiek nuomotojas.

- Prašymo formą apie nuomos sutarties įregistravimą galima rasti Registrų centro interneto svetainėje.

- Prašymai ir dokumentai (nuomos sutarties originalas, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, kreditoriaus sutikimai, jei reikia) gali būti pateikiami paštu (adresu Lvovo g. 25-101, 09320 Vilnius), elektroniniu paštu (info@registrucentras.lt) ar atvykus į šiuo metu dirbantį vieną iš šiuo metu dirbančių Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių.

- Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamas prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Tokiu būdu teikiama nuomos sutartis visų sutarties šalių taip pat turi būti pasirašyta saugiu e. parašu. Rašytinių dokumentų kopijos gali būti teikiamos ir skaitmenine forma, tačiau šias kopijas kvalifikuotu e. parašu turi patvirtinti visos sutarties šalys arba notaras.

- Gavus prašymą pareiškėjui yra išsiunčiama sąskaita apmokėjimui. Už juridinio fakto apie sudarytą nuomos sutartį įregistravimas imamas 2,9 euro atlyginimas.

- Įprastai juridiniai faktai apie sudarytas nuomos sutartis įregistruojami per 5 darbo dienas, tačiau asmenims pageidaujant, jie gali būti įregistruojami skubos tvarka. Tuomet taikomi paslaugos atlyginimo priedai: per 3 darbo dienas – 30 proc. priedas, per 2 darbo dienas – 50 proc. priedas, per 1 darbo dieną – 100 proc. priedas.

- Svarbu – juridinis faktas apie sudaryta nuomos sutartį pardedamas įregistruoti tik gavus apmokėjimą.

- Neatidėliotinu atveju klientai fiziškai aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravus telefonu (8-5) 268 8262. Atsižvelgdami į susidariusią situaciją klientų prašome laikytis visų rekomendacijų dėl COVID-19 prevencijos.

Dėl išaugusio besikreipiančiųjų skaičiaus Registrų centras teigia ne visuomet galintis operatyviai aptarnauti visus klientus, todėl šiuo visiems jautriu laikotarpiu prašo visų supratingumo.

Daugiau informacijos apie dalinio nuomos mokesčio kompensavimą labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms galite rasti čia.