Verslas

2020.05.05 19:33

Odontologai į darbus galėtų grįžti po poros savaičių, tačiau paslaugų spektras, tikėtina, nebus platus

LRT.lt 2020.05.05 19:33

Vyriausybei vis labiau laisvinant karantino pančius, daugelis sukluso, ar į sąrašą dar neįtrauktos odontologijos specialistų paslaugos.

Nors ekspertai vizitus pas odontologus vadina vienais pavojingiausių koronaviruso protrūkio šešėlyje, tačiau planuojama, kad ir šie specialistai neužilgo galės pradėti teikti planines paslaugas.

Premjeras Saulius Skvernelis po komiteto posėdžio paviešino, kad bus ieškoma būdų, kaip kuo greičiau vėl sudaryti sąlygas saugiai atsidaryti odontologijos paslaugų teikėjams.

Pagal pirminį planą tai galėtų įvykti jau po poros savaičių, nuo gegužės 18 dienos.

Odontologai mažins srautus, ne visos paslaugos bus suteiktos iš karto

Patys odontologai taip pat į darbus grįžtų pamažu, paslaugų spektras ir klientų srautai pirmosiomis dienomis būtų gerokai sumažėję.

Kaip LRT RADIJUI dar balandžio pabaigoje sakė Vilniaus universiteto ligoninės „Žalgirio klinikos“ vadovė , habilituota medicinos mokslų daktarė, profesorė Alina Pūrienė, po karantino sušvelninimo, akivaizdu, odontologai taip pat privalės peržiūrėti paslaugų teikimo specifikaciją.

„Jeigu su kitais gydytojais pacientai gali bendrauti ir nebūti taip arti vienas kito, tai su odontologais atstumas siekia 30-40 centimetrų ir ryšys yra labai didelis. Antra, mes naudojame gręžimo, ultragarso aparatus, o tai iš burnos pakelia daug mikroorganizmų, kurie gali išbūti ilgai ore. <..> Tada darosi nesaugu nei pacientui, nei gydytojui. Planuojame, kad tik atsidarę siūlysime gerokai didesnius tarpus tarp pacientų, srautai bus du ar net daugiau kartų mažesni, nes būtina pacientams pateikti saugią paslaugą“, – sakė A. Pūrienė.

Profesorė priminė, kad ir šiuo metu odontologijos gydytojų paslaugų laukiantys pacientai, kurie turi rimtų nusiskundimų, priimami.

Anot I. Purienės, aiškėja, kurios paslaugos į odontologijos kabinetą atvykusiems pacientams po karantino švelninimo bus suteikiamos pirmiausia, o dėl kurių dar teks palaukti, nes tai būtų tiesioginė rizika tiek pacientui, tiek medikui.

„Visiškai pasiruošėme, kaip mes dirbsime, kokie bus kabinetai, teikiamos paslaugos po karantino. Platinsime chirurginių paslaugų apimtis, ortodontines paslaugas, kur bus mažiau gręžimo, protezavimo darbai. Paskutinės paslaugos, kurias greičiausiai pradėsime naudoti, būtų burnos higienisto paslaugos“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės „Žalgirio klinikos“ vadovė.