Verslas

2020.05.05 13:48

Paskelbtas konkursas į Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pareigas

BNS2020.05.05 13:48

Antradienį paskelbtas konkursas į Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktoriaus pareigas.

Valstybės tarnybos departamento pranešime apie konkursą nurodoma, jog be kitų reikalavimų, būsimasis vadovas turi turėti aukštąjį magistro laipsnio išsilavinimą fizinių, žemės ūkio, verslo ir vadybos arba biologijos kryptyje bei dvejų metų vadovaujamojo darbo patirtį.

Šiuo metu departamento direktorės pareigas laikinai eina buvusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Olga Vėbrienė, į jas balandžio 27 dieną ministro Kęstučio Mažeikos paskirta esant tarnybinei būtinybei.

Aplinkos apsaugos departamentas nuolatinio vadovo neturi nuo balandžio pradžios, kai į žemesnes pareigas po nepalankaus ministro ir komisijos vertinimo buvo perkeltas tuometinis direktorius Vaidas Laukys. Šį sprendimą buvęs departamento vadovas yra apskundęs teismui.

Aplinkos apsaugos departamentas šiemet sulaukė kritikos paaiškėjus, jog kartono gamybos įmonė ,,Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias, kaip įtariama, ne vienerius metus leido nevalytas nuotekas.

Šiemet taip pat kilo skandalas dėl medžioklės, kurioje dalyvavo įtakingi politikos ir verslo veikėjai, metu nušautos stumbrės. Dėl šio įvykio ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo pradėjo Panevėžio apskrities policija, ji vertina ir Panevėžio aplinkosaugininkų veiksmus.

Be kita ko, įtarimai dviem aplinkosaugininkėms pareikšti ir Alytuje pernai spalį degusios padangų perdirbimo gamyklos „Ekologistika“ byloje.