Verslas

2020.05.05 13:23

Atnaujinti reikalavimai grožio paslaugas teikiantiems darbuotojams: privalės dėvėti tik apsaugines kaukes

LRT.lt2020.05.05 13:23

Kirpyklų bei nagų priežiūros salonų darbuotojai nuo šiol galės klientus aptarnauti dėvėdami tik apsaugines veido kaukes. Siekiant užtikrinti saugų klientų aptarnavimą, jas privaloma keisti po kiekvieno kliento, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, teikiant plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas nuo šiol nebūtina naudoti vienkartines pirštines, apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, kaip ir iki šiol, kirpyklos ir nagų priežiūros salonai savo paslaugas gali teikti tik ribodamos klientų srautus. Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos gali būti teikiamos tik vienam žmogui. Taip pat svarbu užtikrinti, kad tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 metrų atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.

Į paslaugų teikimo vietas gali būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvi apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones.

Atnaujintos rekomendacijos:

Karantino metu leidžiama teikti plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) paslaugas ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas. Teikėjai privalo:

o Užtikrinti, kad vienam paslaugų vartotojui arba kitam lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba

o Vienu metu paslaugą teikti tik vienam vartotojui, jeigu paslaugos teikimo vietos patalpų plotas neleidžia vienam vartotojui skirti 10 kv. m patalpų ploto.

o Užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų (darbuotojų) darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 m atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.

o Į paslaugos teikimo vietą įleisti tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvinčius vartotojus ir kitus lankytojus.

o Paslaugas teikti tik dėvint apsaugines kaukes.

o Apsaugines kaukes keisti po kiekvieno vartotojo.

o Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad:

- paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims.

- apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

o Prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir tualetą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į tualetą padėti vienkartinių pirštinių.

o Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą.

o Nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.).

o Darbe pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymiams (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), nedelsiant nusišalinti nuo darbo, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

o Sužinojęs apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją) arba paslaugų teikimo vietos administracijai iš paties paslaugų teikėjo (darbuotojo) gavus informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.

o Nedirbti ir drausti paslaugų teikimo vietoje dirbti darbuotojams, paslaugų teikėjams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

o Laikytis asmens higienos:

- ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis,

- plauti rankas prieš pradedant darbą; prieš apsimaunant, keičiant ir nusiėmus pirštines; pabaigus valymo, dezinfekcijos darbus; pasinaudojus tualetu; pavalgius, parūkius; nusičiaudėjus, išsipūtus nosį; dirbus su pinigais ir kt.,

- vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.

o Pagal galimybes darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau darbuotojų, paslaugų teikėjų laikytųsi saugaus atstumo vienas nuo kito ir (ar) paslaugų vartotojo ir (ar) kito lankytojo (daugiau nei 2 metrų atstumu, trumpiau nei 15 min.) ar nekontaktuotų. Jeigu dirbama pamainomis, pagal galimybes organizuoti darbuotojų, paslaugų teikėjų pamainų pasikeitimą išlaikant saugų atstumą ar be kontakto.

o Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą.

o Paviršius, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos praustuvės, kėdės, atramos galvai ir kt.), ir paviršius paslaugų teikėjo darbo vietoje, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, dezinfekuoti po kiekvieno vartotojo. Dezinfekcijai užtikrinti tarp vartotojų aptarnavimo turi būti ne mažesnis kaip 15 min. laikotarpis.

o Kitą aplinkos valymą ir dezinfekciją atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį)

o Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Paslaugos teikėjui rekomenduojama dėvėti apsauginius akinius arba apsauginį veido skydelį, kurie po kiekvieno vartotojo keičiami arba dezinfekuojami.

· Nerekomenduojama dirbti rizikos grupei priklausantiems paslaugų teikėjams (darbuotojams).

· Rekomenduojama matuoti visų vartotojų ir kitų lankytojų kūno temperatūrą prie įėjimo į paslaugos teikimo vietą ir neįleisti (neaptarnauti) vartotojų ir kitų lankytojų, kuriems pasireiškia karščiavimas ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

· Rekomenduojama aktyviai nereklamuoti bet kokių paslaugų pardavimus skatinančių priemonių (akcijų, išpardavimų), neorganizuoti nuolaidų valandų, pristatymų ir pan., kurie didintų gyventojų srautus paslaugos teikimo vietoje.

· Paslaugų teikėjas turi laikytis Lietuvos higienos normoje „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, nustatytų visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.