Verslas

2020.05.05 12:43

Viso pasaulio valstybėms švelninant karantino apribojimus, kyla naftos kainos

ELTA2020.05.05 12:43

Rinkose kilus optimizmui dėl naftos paklausos augimo daugeliui pasaulio šalių švelninant karantino apribojimus, naftos kainos didėjo.

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos birželio mėnesio ateities sandorių kaina augo 10,3 proc. iki 22,49 dolerio už barelį.

Tuo tarpu pasauliniu etalonu laikomos „Brent“ naftos liepos mėnesio ateities sandorių kaina kilo 7,13 proc. iki 29,14 dolerio už barelį.

Analitikų teigimu, naftos kainos ir toliau bus nestabilios, tačiau esą investuotojai vis mažiau nerimauja dėl koronaviruso krizės neapibrėžtumo.

Pastarosiomis savaitėmis naftos rinkos patyrė nuosmukį, o WTI kaina buvo kritusi net žemiau nulio dolerių ribos, nes dėl koronaviruso protrūkio įvestas karantinas ir kelionių apribojimai smarkiai sumažino naftos paklausą pasaulyje.

Krizę dar labiau pablogino Saudo Arabijos ir Rusijos pradėtas naftos kainų karas. Nors Rijadui, Maskvai ir kitoms Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) nariams pavyko susitarti dėl naftos gavybos sumažinimo beveik 10 mln. barelių per dieną, to nepakako stabilizuoti rinkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.