Verslas

2020.05.05 12:12

Vyriausybė svarsto atverti vidaus kavines, sporto klubus individualioms treniruotėms

karantino pabaigos Veryga neprognozuoja, atnaujinta 12.24
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.05.05 12:12

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį pranešė, kad Vyriausybė svarsto atverti vidaus kavines ir sporto klubus individualioms treniruotėms.

„Apie individualias treniruotes yra toks siūlymas pateiktas, <...> ne kažkokius didelius susibūrimus“, – žurnalistams Seime sakė ministras.

Pasak jo, Vyriausybėje taip pat kalbama apie vidaus kavinių atidarymą.

„Yra tokių siūlymų pateikta, laikantis tų pačių reikalavimų – ir atstumų, ir higienos sąlygų. Yra tokie siūlymai pateikti, ar dėl jų sutarsime, ar ne, matysime. Kol kas situacija leidžia apie tai diskutuoti“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot ministro, visi šie siūlymai tarp ministrų neformaliai bus aptarti antradienį. Dėl jų sutarus, šie palengvinimai verslui būtų patvirtinti per Vyriausybės posėdį trečiadienį.

Kavinės ir sporto klubai uždaryti nuo kovo vidurio – kelios dienos iki Vyriausybei paskelbiant karantiną Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės. Praėjusią savaitę Vyriausybė leido veikti lauko kavinėms.

Pasak A. Verygos, Vyriausybė taip pat svarstys, kada galima būtų atverti vaikų darželius. Su Baltijos šalimis taip pat deramasi dėl sienų atvėrimo regione.

Antradienio duomenimis, koronavirusas Lietuvoje fiksuotas 1423 asmenims.

Pastaruoju metu užsikrėtusiųjų skaičiui mažėjant, A. Veryga teigia, kad prognozuoti karantino pabaigą vis dar sunku.

„Negausite jūs, matyt, tokio aiškaus atsakymo nė vienoje šalyje, nes šis virusas su savo elgesiu yra naujiena ir prognozės, kiek stebėjote, pildosi ne taip, kaip prognozuojama.

<...> Manau, kad iki rudens pasaulis tikrai gyvens įdomiu režimu. Bus ribojimai, judėjimo ribojimai, karantinavimas, stebėjimas, atsekamumas. <...> Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja maksimaliai aktyviai ieškoti atvejų, atsekinėti kontaktus, juos izoliuoti, o tam, kad tai darytume, turi funkcionuoti visa sistema. Visą šį laiką turime likti budrūs“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt