Naujienų srautas

Verslas2015.10.23 11:52

„Sodros“ duomenys: kur geriausios algos Lietuvoje?

Erika Fuks, DELFI.lt 2015.10.23 11:52

Suskaičiavus, kurios įmonės sumoka daugiausiai įmokų „Sodrai“ už savo darbuotojus, galima daryti išvadą, kur yra didžiausios algos.

Įdomu tai, kad daugiausiai įmokų sumokėjusios įmonės nebūtinai pirmauja pagal darbuotojų skaičių: kitaip tariant, įmonė gali mokėti daug „Sodrai“ už įdarbintus žmones ne dėl to, kad turi daug darbuotojų, o dėl to, kad jų algos vidutiniškai didesnės.

Daugiausiai įmokų už darbuotojus šiemet pirmą pusmetį sumokėjo „Lietuvos geležinkeliai“, „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“, „Maxima Lt“, „Palink“, Vilniaus universitetas, TEO LT, „Vilniaus viešasis transportas“, „Senukų prekybos centras“, Ignalinos atominė elektrinė ir „Barclays technology centre“ Lietuvos filialas.

Iš viso šios 10 įmonių sumokėjo 110,477 mln. eurų įmokų už įdarbintus darbuotojus. Tačiau įdomu tai, kad ne visos jos patenka į daugiausiai darbuotojų turinčių bendrovių 10-uką, o tai leidžia daryti prielaidas, kad atlyginimai šiose įmonėse yra kiek didesni.

Į didžiausių darbdavių pagal darbuotojų skaičių nepatenka „Teo LT“, „Vilniaus viešasis transportas“, Ignalinos atominė elektrinė ir „Barclays technology centre“ Lietuvos filialas.

Tiesa, „Vilniaus viešasis transportas“ pagal darbuotojų skaičių užima 16 vietą, Ignalinos atominė elektrinė – 17-a, TEO LT – 21-ą, o „Barclays technology centre“ Lietuvos filialo nėra didžiausių darbdavių trisdešimtuke. Tai reiškia, kad įmonė yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų pagal darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus, tačiau nėra vienu didžiausių darbdavių.

„Į daugiausia įmokų sumokančių draudėjų trisdešimtuką patenka daugelis tų, kurie turi ir daugiausia darbuotojų. Vis dėlto yra ir išimčių. Pavyzdžiui, užsienio bendrovių paslaugų centrai, visi didžiausi bankai yra tarp sumokančiųjų daugiausia įmokų, tačiau pagal darbuotojų skaičių į didžiausiųjų trisdešimtuką nepatenka. Tai reiškia, kad juose darbuotojų santykinai mažiau, tačiau jiems mokamas didesnis vidutinis darbo užmokestis“, – dėstoma „Sodros“ pranešime spaudai.

Didžiausi šalies draudėjai Šių metų sausio – birželio duomenimis, pirmojo trisdešimtuko draudėjai iš viso turėjo 119,3 tūkst. apdraustųjų, tai yra 8,7 proc. visų apdraustųjų, už kuriuos buvo mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, skaičiuoja „Sodra“. Tokių asmenų iš viso buvo 1,36 mln.

Tarp daugiausiai darbuotojų turinčių įmonių ir įstaigų išsiskiria mažmeninės prekybos, transporto bendrovės, aukštosios mokyklos, sveikatos priežiūros įstaigos. Trisdešimt didžiausių draudėjų pirmąjį pusmetį iš viso sumokėjo 190,6 mln. eurų „Sodros“ įmokų. Tai yra 13,4 proc. visų pirmąjį pusmetį sumokėtų įmokų, nes iš viso buvo sumokėta 1,413 mlrd. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi