Verslas

2015.10.20 20:03

Ukraina padidino Krymui tiekiamos elektros energijos kainą

ELTA2015.10.20 20:03

Ukrainos energetikos ir anglies pramonės ministras Vladimiras Demčišinas antradienį pareiškė, kad šalis padidino Krymo pusiasaliui tiekiamos elektros energijos kainą 15 proc., iki 3,95 rublio.  

„Praėjusį mėnesį padidinome elektros energijos Krymui kainą iki 3,95 rublio už kilovatvalandę“, – cituoja ministrą naujienų agentūra UNIAN.

Pareigūnas neigiamai atsiliepė apie bandymus pristabdyti elektros energijos tiekimą pusiasaliui. „Jūs matėte iniciatyvinių grupių pasisakymus dėl tiekimo į Krymą stabdymo, tačiau tai politinis sprendimas (...), stabdyti elektros energijos tiekimą nėra visai teisinga“, – pridūrė ministras.

Ukraina pranešė apie savo ketinimus didinti elektros energijos kainą Krymui dar rugsėjo mėnesio pabaigoje.

Savo ruožtu Krymo kuro ir energetikos ministerijos spaudos tarnyba teigia, kad galimas Ukrainos tiekiamos energijos brangimas pusiasalio energetiniam saugumui įtakos neturės ir vartotojams taikomų tarifų nepaveiks.

2015 metais pusiasalio teritorijoje generuojamos elektros energijos apimtys padidėjo daugiau kaip 28 proc. Be to, iki šių metų pabaigos planuojama baigti 400 MW per parą galingumo pirmosios jungties iš Krasnodaro krašto statybas. Analogiškos galios antroji jungtis bus pastatyta per 2016 metų vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.