Verslas

2015.10.20 11:59

Nauji A. Butkevičiaus pasvarstymai teikia vilties uždirbantiems mažiausiai

BNS 2015.10.20 11:59

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius neatmeta galimybės nuo kitų metų liepos vėl didinti minimalią mėnesio algą (MMA).

„Nuo liepos 1 dienos esant gerai ekonominei situacijai, manau, kad (MMA) didės, bet kiek, negaliu atsakyti šiandien“, – antradienį Seime žurnalistams sakė vyriausybės vadovas.

Jis tai pareiškė po pirmadienį vykusio susitikimo su valdančiosios koalicijos partnerių Darbo partijos pirmininku Valentinu Mazuroniu. „Darbiečiai“ yra sakę, kad negali palaikyti vyriausybės parengto 2016 metų biudžeto projekto, nes jų netenkina siūlomi sprendimai dėl MMA, pensijų ir mokytojų atlyginimo kėlimo.

A.Butkevičius antradienį pripažino, kad šiais klausimais dar bus tariamasi valdančiųjų politinėje taryboje.

„Dar diskusija bus politinėje taryboje penktadienį. Vakar kalbėjau su ponu Mazuroniu ir išskyrėme klausimus, kuriuos turėtume politiniu lygiu koalicijoje apsvarstyti. Buvo išskirti svarbiausi du klausimai – dėl minimalios mėnesio algos aiškumo nuo kitų metų gal liepos 1 dienos, kitas – dėl švietimo sistemos finansavimo“, – sakė premjeras.

Jis tvirtino, kad per pokalbį su Darbo partijos lyderiu nebuvo įvardyta suma, kiek MMA galėtų kilti nuo kitų metų liepos.

„Darbiečių“ iniciatyva Seimas rugsėjo pabaigoje yra priėmęs rezoliuciją, kad nuo 2016 metų liepos MMA turi būti padidintas iki 437 eurų.

Spalio pradžioje A.Butkevičius teigė, kad minimalaus atlyginimo didinimas iki 437 eurų ilgainiui padarytų didelę žalą ekonomikai.

Pagal priimtą vyriausybės nutarimą, nuo kitų metų sausio MMA didėja 25 eurais iki 350 eurų.