Verslas

2015.10.20 15:37

Lietuva ir Izraelis bandys geriau išnaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą

LRT.lt 2015.10.20 15:37

Per ūkio ministro Evaldo Gusto susitikimą su Izraelio ekonomikos ministru Aryehu Deri buvo aptartos Lietuvos ir Izraelio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, inovacijų ir turizmo plėtra, investicijų galimybės Lietuvoje. Ūkio ministras kvietė investuoti į Lietuvos aukštųjų technologijų bendroves, pakvietė ministrą A. Deri dalyvauti kitų metų rugsėjo mėnesį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“ 2016“.  

Ūkio ministro E. Gusto teigimu, Ūkio ministerija siekia, kad kuo daugiau Lietuvos įmonių kurtų ir gamintų aukštos pridėtinės vertės produkciją, taip didindamos Lietuvos konkurencingumą. Šiam tikslui įgyvendinti vykdoma inovacijų sistemos reforma, kuria siekiame sureguliuoti teisinę bazę ir institucinę struktūrą tam, kad geriau panaudotume mokslinių tyrimų rezultatus versle ir skatintume mokslu grįstas inovacijas ekonomikoje.

Ministras A. Deri susidomėjo Lietuvos pasiekimais gerinant verslo aplinką ir kuriant pasaulinio lygio mokslinių tyrimų infrastruktūrą. Abu ministrai sutarė, kad būtina skatinti bendrus Lietuvos ir Izraelio mokslinius tyrimus ir jų komercinimą, geriau panaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, Izraelis ir Lietuva vykdo bendrus projektus, studentų mainus ir organizuoja bendrus renginius. Padedant Izraeliui, stiprinamas Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sektorius, kuriama aukštųjų technologijų produkcija Lietuvoje, diegiamos inovacijos. Lietuvos pradedančiosios įmonės semiasi patirties iš Izraelio bendrovių per dvišalius projektus ir gerąją praktiką.

Izraelis taip pat yra patraukli niša Lietuvos aukštųjų technologijų produkcijai eksportuoti. Gyvybės mokslų, biotechnologijų ir informacinių technologijų įmonės įsitvirtina Izraelio rinkoje. Šią rinką atranda ir Lietuvos maisto pramonės ir medienos produkcijos gamintojai.

Per susitikimą E. Gustas pakvietė Izraelio įmones Lietuvoje kurti mokslinių tyrimų centrus, įgyvendinti bendrus Izraelio ir Lietuvos įmonių projektus. Lietuva gali būti geras tramplinas Izraelio įmonėms patekti į Skandinavijos šalių rinką.