Verslas

2015.10.20 08:53

Prancūzijos bankas pažeidė sankcijas, mokės 800 mln. dolerių baudą

ELTA2015.10.20 08:53

Prancūzijos bankas „Credit Agricole“ pripažino savo kaltę ir sutiko sumokėti Jungtinėms Valstijoms 800 mln. JAV dolerių baudą už Iranui ir Sudanui paskelbtų sankcijų pažeidimą. Apie tai informuoja „Bloomberg“ remdamasi savo šaltiniais. Prancūzijos banko spaudos atstovas atsisakė komentuoti tokius pranešimus.

JAV valdžia kaltina Prancūzijos banką neteisėtai vykdžius pinigines perlaidas į Irano ir Sudano sąskaitas per „Credit Agricole“ padalinius JAV teritorijoje.

Tyrėjų duomenimis, „Credit Agricole“ pažeidė JAV įstatymą daugiau nei prieš dešimt metų, dirbdamas su šalimis iš juodojo sąrašo. Anksčiau skelbta, kad bankui gali tekti JAV sumokėti iki 900 mln. dolerių, bet vėliau derybų keliu ši suma buvo kiek sumažinta.

Kaip informuoja „Bloomberg“, bankas pripažįsta savo kaltę dėl JAV įstatymų, susijusių su sankcijomis, pažeidimų, ir ši aplinkybė turėtų padėti jam išvengti baudžiamojo persekiojimo.

Kaip žinoma, Jungtinės Valstijos 2014–2015 metais pateikė pretenzijas dėl JAV embargo Iranui, Sudanui ir Sirijai pažeidimo tokiems bankams kaip „Deutsche Bank“, „BNP Paribas“ ir „Commerzbank“.

Kaip informuoja „Reuters“ šaltinis, susitarimas su JAV teisingumo departamentu dėl 787 dolerių baudos gali būti paskelbtas jau antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.