Verslas

2015.10.20 11:18

Izraelyje – Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas

Izraelyje prasidėjo jau septintą kartą rengiamas Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 100 Lietuvos ir Izraelio verslo bei politikos atstovų.

Didžiausiame išeivijai skirtame verslo renginyje garsūs verslo lyderiai, Lietuvos politikos elitas, lietuvių ir litvakų bendruomenių nariai dalijosi patirtimi, stiprins tarpusavio ryšius, diskutuos apie galimybes įgyvendinti bendrus projektus.

Kalbėdama forumo dalyviams, prezidentė akcentavo, kad Lietuva užimą aukštą 36 vietą pasaulyje pagal šalies konkurencingumą, stabiliai auga po 3 procentus per metus ir yra „Europos Sąjungos ekonominio avangardo dalis“.

Šiais metais forumo programoje svarbus dėmesys skiriamas verslo ir mokslo sinergijai, inovacijoms, naujoms technologijoms, Lietuvos ir Izraelio ekonominiams bei kultūriniams ryšiams.

„Forumo vietos pasirinkimas atspindi mūsų istorinio identiteto ir pasaulinių siekių svarbą. Nėra tinkamesnio laiko, nei dabar, pasinaudoti puikių Lietuvos ir Izraelio santykių teikiamais pranašumais. Mūsų šalių ekonomikas veikiant globalizacijai, siekiame surasti unikalių būdų bendradarbiauti verslo ir mokslo, informacinių technologijų ir švietimo institucijų, inovacijų ir viešųjų erdvių srityse. Linkiu, kad šis forumas būtų puiki pradžia ir taptų ilgalaikių partnerysčių ir bendradarbiavimo pagrindu“, – teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentė sako, kad Izraelis yra valstybė, pirmaujant pagal inovacijas ir aukštąsias technologijas, turinti puikiai išplėtotus mokslo ir verslo ryšius visame pasaulyje. Lietuvos ir Izraelio mokslininkai kartu įgyvendina daugiau kaip 60 mokslinių tyrimų projektų, tačiau, D. Grybauskaitės teigimu, šis bendradarbiavimas galėtų būti dar intensyvesnis.