Verslas

2013.02.09 23:10

Europoje plinta skandalas dėl produktų su arkliena

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.02.09 23:10

Visos Didžiosios Britanijos benrovės, prekiaujančios maisto produktais, turi patikrinti gaminius iš jautienos. Tai padaryti nurodė maisto kontrolės agentūra po to, kai vienos iš bendrovių gaminiai su jautiena pasirodė esantys su ... arkliena.  

Visos Didžiosios Britanijos benrovės, prekiaujančios maisto produktais, turi patikrinti gaminius iš jautienos. Tai padaryti nurodė maisto kontrolės agentūra po to, kai vienos iš bendrovių gaminiai su jautiena pasirodė esantys su ... arkliena.

Maisto kontrolės agentūra tiria šį skandalą, nes, jos nuomone, tai nebuvo aplaidumas, o greičiausiai nusikalstimas. 
 
Arklienos vietoje jautienos skandalas sukėlė nerimo iš kitose Europos šalyse, ypač po to, kai britų pareigūnai pareiškė įtarią nusiklatimą, o ne aplaidumą, praneša LRT televizijos „Panorama“.
 
Šaldytų produktų bendrovė „Findus“, kurios būstinė yra Švedijoje, susigražina iš rinkos savo gaminius. O visos maisto produktais prekiaujančios britų bendrovės turi juos patikrinti ir iki vasario 15-osios pateikti duomenis maisto kontrolės agentūrai.
Kaip praneša naujienų agentūra BNS, Švedijos maisto pramonės milžinė „Findus“ penktadienį išėmė iš prekybos Prancūzijoje ir Švedijoje įvairius šaldytus maisto produktus, o ketvirtadienį – šaldytą lazaniją su jautiena iš parduotuvių Didžiojoje Britanijoje, kai buvo nustatyta, jog tuose gaminiuose iki 100 proc. mėsos sudaro arkliena.
 
Visi šie produktai buvo pagaminti Liuksemburge pagal Prancūzijos bendrovės „Comigel“ užsakymą, kuri nurodė, kad juose naudota arkliena buvo gauta iš vienos skerdyklos Rumunijoje per mėsos gaminių įmonę „Spanghero“ įsikūrusią pietvakarių Prancūzijoje.
„Comigel“ informavo „Findus“, kad arklienos „priemaišų“ į perdirbtos jautienos produktus galėjo patekti pernai rugpjūtį, sakoma šeštadienį paskelbtame „Findus“ pranešime.
 
Skandalas kilo sausio viduryje, kai Didžiosios Britanijos ir Airjos prekybos centruose parduodamuose mėsainiuose rasta ne jautienos, o arklienos, kuri nevalgoma šiose šalyse. Arklienos rasta ir lazanijoje su neva jautiena.
 
Didžiosios Britanijos maistro kontrolės agentūra taip pat nurodė ištirti, ar mėsoje nėra veterinarijoje naudojamo vaisto – fenylbutazono, kuris žmonėms Jungtinėje Karalystėje nerekomenduojamas  dėl galimo pašalinio poveikio.
  Arklienos skandalą tiria Maistro kontrolės agentūra, Scotland Yardas kol kas nepradėjo tyrimo.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt