Verslas

2015.10.19 23:54

RRT dažnių blokų aukcionas – 2016-aisiais

LRT.lt 2015.10.19 23:54

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) patvirtino, kad radijo dažnių aukcione siūlys tris blokų paketus. Pirmadienį tarnyba patvirtino sąlygų aprašą, rašoma pranešime spaudoje.

Apraše nustatyta aukciono vykdymo procedūra, pradinės ir ribinės kainų dydžiai, aukciono dalyvių kvalifikaciniai reikalavimai, radijo dažnių (kanalų) paskirtis ir pagrindinės naudojimo sąlygos, kitos aukciono sąlygos. Aukciono dalyviai bus žinomi aukciono pradžios dieną – 2016 m. sausio 6 d.

Pradinė kaina už teisę naudoti vieną iš trijų aukcionui pateiktų radijo dažnių blokų paketų – 10 mln. eurų. Leidimai naudoti radijo dažnius galios nuo 2017 m. lapkričio 1 d. iki 2032 m. spalio 31 d.

„RRT, po diskusijų ir viešų svarstymų su rinkos dalyviais bei suinteresuotomis institucijomis, priėmė sprendimą, kuris, mūsų nuomone, bus naudingiausias vartotojų paslaugų tęstinumo bei technologinės pažangos užtikrinimui, išlaikant tokį patį aukštą rinkos konkurencijos lygį, – sako RRT direktoriaus pavaduotojas dr. Mindaugas Žilinskas – Svarbu akcentuoti, kad, tvirtindami aukciono sąlygas, vadovavomės skaidrumo, lygiateisiškumo principais bei kitų valstybių gerąja patirtimi ir siekėme svarbiausio tikslo – kad vartotojai ateityje gautų ne tik ne prastesnės, bet dar geresnės kokybės paslaugas, nei gauna dabar“, – pabrėžė dr. Mindaugas Žilinskas.

RRT primena, kad suporuotas radijo dažnių juostas  iki 2017 m. spalio 31 d. turi teisę naudoti judriojo ryšio operatoriai  UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Omnitel“ ir UAB „TELE2“. Šiuo metu išvardytos radijo dažnių juostos naudojamos viešosioms telefono ryšio ir duomenų perdavimo, taip pat didelės spartos duomenų perdavimo paslaugoms teikti. Pajamos, gautos iš aukciono, pateks į valstybės biudžetą.