Verslas

2020.05.04 17:38

„Oro navigacijos“ vadovas: skrydžiai po truputi atsigauna

Erika Alonderytė, BNS 2020.05.04 17:38

Dėl koronaviruso krizės pasaulyje o kartu ir Lietuvoje labai sumažėjus skrydžių, jų valdymo bendrovės „Oro navigacija“ laikinasis vadovas sako jau pastebintis nedidelį augimą.

„Šiuo metu pastebimas mažas mažas augimas. Pagal praeitos savaitės duomenis, pakilome iki antros karantino savaitės rodiklių. Pirmąją savaitę viskas pradėjo leistis, tai dabar sugrįžome į antrąją, skrydžiai po truputį atsigauna“, – BNS sakė Marius Beliūnas.

Jo teigimu, siekiant, kad situacija atsigautų greičiau, svarbu supaprastinti keleivių atvykimą.

„Kad nebūtų taikomos drakoniškos sąlygos atvykstantiems asmenims. (...) Jei bus pripažįstami atvykstančiųjų dokumentai, testai kaip galiojantys, tai viskas atsigaus greičiau“, – sakė M. Beliūnas.

Anot jo, septintąją karantino savaitę, palyginti su pernai tuo pat laiku, skrydžių Lietuvos oro erdvėje vidutiniškai mažėjo 86,7 proc. – iš viso aptarnautas 1131 orlaivis – tačiau tai 96-iais daugiau nei šeštąją karantino savaitę ir 207-iais daugiau nei penktąją.

Septintąją karantino savaitę didžiąją dalį visų skrydžių (926) sudarė tranzitiniai – 100 daugiau nei prieš savaitę. Tam įtakos turėjo išaugę skrydžiai tarp Vakarų Europos ir Azijos bei Rusijos, Rusijos ir Karaliaučiaus.

„Stebint rinką Eurokontrolės aptarnaujamose šalyse, Lietuvoje skrydžių skaičiaus mažėjimas yra priskiriamas netgi prie mažiausių – Ispanijoje, Austrijoje, Turkijoje, Kroatijoje ir Maroke (pagal balandžio 27 dienos duomenis) skrydžių skaičius nukritęs net 95 proc. ir mažiau, palyginti su praeitų metų duomenimis“, – sakė M. Beliūnas.

Balandį, palyginti su praėjusių metų balandžiu, bendrovės aptarnautų orlaivių mažėjo 80,5 procento.