Verslas

2020.05.03 15:45

Koronavirusas keičia Motinos dienos tradicijas: daugėja prašymų gėles pristatyti į namus

Vaidotas Beniušis, Augustas Stankevičius, BNS2020.05.03 15:45

Lietuvoje sekmadienį švenčiant Motinos dieną, dėl koronaviruso grėsmės mamas norintys pasveikinti lietuviai gerokai dažniau prašo pristatyti gėles į namus, teigia verslininkai.

„Skambučių pagausėjimas yra tris kartus didesnis nei įprastai“, – BNS sekmadienį sakė į namus gėles pristatančios įmonės „Floravitas“ vadybininkas Justas Jasenka.

Motinos dienos išvakarėse LRT žinių laida „Panorama“ paskelbė, kad jos kalbinti gėlių pardavėjai pranešė šiemet gavę dvigubai daugiau užsakymų jas pristatyti tiesiai į namus.

Vis dėlto žmonių srautas išlieka didelis ir tradicinėse prekybos vietose.

„Lyginant su praėjusiais metais, srautas gal šiek tiek sumažėjęs, bet nėra labai didelio skirtumo“, – BNS sekmadienį sakė Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, įsikūrusio gėlių salono „Florisima“ vedėja Žana Kisielienė.

„Srautas stabilus, gal šiek tiek per mažai gėlių atsivežėme, bet žmonių yra labai daug“, – kalbėjo „Gėlių pasaulio“ sostinės Antakalnio rajone pardavėja Anastazija Nevedomskienė.

Gėlininkų teigimu, per Motinos dieną lietuviai dažniausiai perka tulpes, bijūnus ir rožes.

Nors viruso plitimas Lietuvoje lėtėja, sveikatos specialistai ragina gyventojus kol kas nesusitikti su vyresnio amžiaus artimaisiais, nes jiems infekcija yra itin pavojinga, o virusą gali perduoti ir simptomų nejaučiantys žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt