Verslas

2020.05.02 17:17

Karantinas keičia Motinos dieną, bet lietuviai netaupo: gėlės pristatomos į namus, puokščių kainos prasideda nuo 20 Eur

Karantinas keičia Motinos dienos įpročius. Gėlių pardavėjai sako šiais metais sulaukę dvigubai daugiau užsakymų gėles mamoms pristatyti tiesiai į namus. Pirkėjai netaupūs – perka prabangesnes gėles ar didesnes nei įprastai puokštes.

Savo namų kieme keturiasdešimt metų tulpes auginanti Danutė Zurlienė jas nešdavo į turgų. Artėjant Motinos dienai, pirkėjų netrūkdavo. Dabar, paskelbus karantiną, prekyba sustojo.

„Negalima niekur išeiti, dar paeiti galiu su lazda, bet kad karantinas ir negaliu niekur eiti“, – kalbėjo D. Zurlienė.

Kad gėlės, nepasiekusios pirkėjų, nenuvystų, padedama anūkės kaunietė prekybą tulpėmis perkėlė į socialinius tinklus.

„Gauname užsakymų, pasako, kiek nori. […] Priskina, supakuoja, padeda, atvažiuoja ir pasiima“, – aiškino D. Zurlienė.

Didmenine ir mažmenine gėlių prekyba užsiimantys verslininkai šių metų Motinos dienai užsisakė mažiau gėlių.

Nuskabius spyglius, į puokštę rišamos rožės, kaip ir kitos gėlių kompozicijos, mamoms keliaus, užsakius pristatymo paslaugą. Gėlininkai sako, kad užsakymų į namus šiemet padvigubėjo. Išaugo ir tokias paslaugas siūlančiųjų konkurencija.

„Jei nuosavas namas, tai stengiamės palikti prie tvoros ar perduodant pasitraukiama. Turim stovą, jei vežam į daugiabutį. Ant stovo pastatom, žmogus pasiima“, – apie gėlių pristatymo paslaugą pasakojo įmonės „Pasaulio gėlės“ vadovas Vaidotas Beniušis.

„Pirkėjai Mamyčių dienai netaupo – mamos yra mamos, perka gražias dideles puokštes, rožes brangias, dideles“, – kalbėjo gėlių pardavėjas Laimis Bakutis.

Gėlių jau nusipirkusieji sako, kad jas mamoms veš patys. Tačiau pasisvečiuoti neužeis, paisys rekomendacijų laikytis saugaus atstumo.

Anot gėlių pardavėjų, mamoms užsakomų puokščių kainos yra nuo 20 eurų. Populiariausios pastelinių spalvų eustomų, bijūnų, tulpių kompozicijos.